Подгорица очитала лекцију Бару – Будућност у финалу АБА лиге!

© Фото : АБА лига/Морнар/Медиа проМилко Бјелица (лево) и Данило Николић у дуелу Морнар – Будућност
Милко Бјелица (лево) и Данило Николић у дуелу Морнар – Будућност - Sputnik Србија, 1920, 07.05.2021
Кошаркаши Будућности пласирали су се у финале АБА лиге победом над Морнаром у Бару резултатом 92:81.
Будућност је савладала Морнар и у другом мечу плеј-оф серије, па је постала први финалиста регионалног такмичења, у којем ће играти против бољег из дуела Црвена звезда – Игокеа.
​Иако су многи очекивали неизвестан меч са завршницом на једну лопту, добили су рутинску победу шампиона АБА лиге из 2018. године.
Тада су у великом финалу победили управо црвено-беле, противника којег ће, ако је веровати очекивањима, имати у борби за трофеј и ове сезоне.
Изабраници српског тренера Дејана Милојевића су до тријумфа дошли највише захваљујући фуриозној трећој четвртини, коју су добили са 27:17.
Миљанов корнер - Sputnik Србија, 1920, 07.05.2021
Анализа предстојеће кошаркашке „луднице“, али и (не)успеха Звезде и Партизана /видео/
Морнар се добро држао током целог првог полувремена, те је у једном тренутку имао и предност од четири поена коју је успео да задржи неко време.
Гости из Подгорице су на паузу отишли са благом предношћу, а онда потпуно „потопили“ ривала током треће четвртине, па на одмор пред последњи квартал отишли са 12 поена предности.
Барани нису успели да се опораве од „шок терапије“ коју им је приредио противник, па се победник није доводио у питање.
Гости су до победе дошли највише захваљујући Џастину Кобсу, који је имао 21 поен, четири скока и три асистенције.
Истакли су се и Амадео Дела Вале са 17, Вили Рид са 14 и Никола Ивановић са десет поена.
На другој страни је највише допринео Дерик Нидам са 13 поена и занимљивом статистиком, пошто је за два шутирао 0/6, а за три 4/6.
Двоцифрени су још били Тејлор Смит са 12, Немања Врањеш са 11 и Џејкоб Пулен са десет поена.
О текућој сезони АБА лиге, али и свим осталим дешавањима у свету кошарке, могли сте да чујете у новој епизоди „Миљановог корнера“.