„Балканизација“ САД: Богдановић одличан, Дончић бриљантан! /видео/

© AP Photo / Curtis ComptonБогдан Богдановић у дресу Атланта Хокса
Богдан Богдановић у дресу Атланта Хокса - Sputnik Србија, 1920, 13.05.2021
Још једно вече у америчкој НБА лиги обележили су играчи са наших простора, пошто су српски репрезентативац Богдан Богдановић и Словенац српског порекла Лука Дончић водили своје екипе до победа.
Богдановић је био један од најбољих актера меча у којем је Атланта Хокс победила Вашингтон Визардсе, резултатом 120:116.
Бек репрезентације Србије је меч завршио са 20 поена, два скока и по три асистенције и украдене лопте, уз чак више од 40 минута проведених на терену.
Хокси су успели да направе невероватан преокрет, пошто су почетком последње четвртине губили 13 разлике.
Џон Колинс је на 25 секунди до краја погодио тројку за вођство, после Капелине блокаде над Вестбруком, да би предност увећао Соломон Хил са линије пенала после промашаја Раула Нета.
Шут за продужетак није погодио бивши ас Партизана Давис Бертанс, који је промашио далекометну тројку на девет секунди до краја.
Поред Богдановићевог, бележе се и учинци Треја Јанга, који је имао 33 поена, осам скокова и девет асистенција, и Џона Колинса, који је убацио 18 поена уз 11 скокова.
На другој страни Расел Вестбрук је био сјајан са 34 поена, пет скокова и 15 асистенција. Данијел Гафорд је имао 16, док су по 14 поена убацили поменути Бертанс и Нето.
Дончић је са својим Далас Мавериксима победио Њу Орлеанс Пеликансе резултатом 125:107.
Момак српског порекла је меч завршио са 33 поена и по осам скокова и асистенција.
За Мавсе је наступио и српски центар Бобан Марјановић, који је на паркету провео четири и по минута и за то време уписао по два поена и скока.
Далас је тријумфом дошао јако близу тога да обезбеди учешће у овогодишњем плеј-офу, пошто тренутно има победу више од седмопласираних Лос Анђелес Лејкерса (чија позиција води у плеј-ин), на два кола до краја регуларног дела.
Поред Дончића, код победника су се истакли и Тим Хардавеј јуниор са 27 поена и Кристапс Порзингис са 19 поена и пет скокова.
За Пеликансе, који су играли без три најбоља играча – Зајона Вилијамсона, Брендона Инграма и Лонза Бола, по 15 поена постигли су Ерик Бледсо и Џексон Хејс, док су по 13 имали Никил Александер-Вокер и Кира Луис.