Богдановић лоше кренуо, па „наместио руку“ за нови тријумф Атланте /видео/

© AP Photo / Tami ChappellБогдан Богдановић и Треј Јанг, кошаркаши КК Атланта Хокс
Богдан Богдановић и Треј Јанг, кошаркаши КК Атланта Хокс - Sputnik Србија, 1920, 29.05.2021
Кошаркаши Атланте Хокса стигли су до нове предности у осмини финала плеј-офа против Њујорка, однели су победу у трећем мечу резултатом 105:94, а српски репрезентативац Богдан Богдановић утакмицу је завршио са 15 поена, осам скокова и три асистенције.
Хоксе је до тријумфа и вођства од 2:1 у серији предводио њихов најбољи играч Тре Јанг, који је убацио 21 поен, имао је свега један скок, али чак 14 асистенција.
Никола Јокић и Јусуф Нуркић, кошаркаши Денвера и Портланда - Sputnik Србија, 1920, 28.05.2021
Јокића ударали у главу од немоћи – Србин водио Денвер до нове победе /видео/
Што се тиче Богдана Богдановић лоше је отворио утакмицу, с обзиром на то да је после уводне четвртине на семафору поред његовог имена и презимена стајала нула.
Ипак, Србин се нешто касније пробудио, „наместио руку“ и у битним тренуцима је успевао да постиже поене, што је његовом тиму значајно олакшало посао да дође до нове предности у осмини финала плеј-офа НБА лиге.
Упркос нешто слабијој завршници прве четвртине, кошаркаши Атланте нису пали психолошки, већ су до полувремена „изрешетали“ кош Њујорка, те су на полувреме отишли с двоцифреном предношћу, тачније имали су плус 14.
Управо је та залиха омогућила Хоксима да до краја сусрета рутински одраде посао и да издрже све налете, пре свега Дерика Роуза, који је са 30 поена био најефикаснији актер сусрета, али није имао адекватну подршку саиграча, па је јасно да није могао сам против одличног Јанга и солидног Богдановића. Одличан је био и Колинс који је додао 14 поена, док је с друге стране у табору Никса Рендл такође имао учинак од 14 поена уз 11 скокова.
​Атланта је поново стигла до предности у серији коју је стекла у гостима резултатом 107:105, да би два дана касније Њујорк вратио ствари на почетну тачку (101:92), а сада тима Богдана Богдановић поново има тријумф више.
Наредни двобој Хокса и Никса заказан је за 30. мај.