Василије Мицић је шампион Европе!

© AP Photo / Marius BeckerВасилије Мицић
Василије Мицић - Sputnik Србија, 1920, 30.05.2021
Василије Мицић, кошаркашки репрезентативац Србије, постао је шампион Европе са турском екипом Анадолу Ефес која је у финалу Евролиге победила Барселону са 86:81.
Репрезентативац Србије Василије Мицић - Sputnik Србија, 1920, 26.05.2021
Доминација какву Европа не памти – Мицић је најбољи!
Мицић је одиграо феноменалну партију и оправдао је епитет најбољег кошаркаша Европе, убацио је 25 поена и био најефикаснији у свом тиму, што је било вредно и награде за најбољег играча завршног такмичења Евролиге.
Уз то, српски бек је имао пет асистенција и три скока узи три украдене лопте за 34 минута проведена на паркету, а питање победника је решио у финишу дуела, добрим извођењем слободних бацања.
На другој страни, Никола Миротић је за Барселону уписао 11 поена уз девет скокова, а најбољи у пораженом саставу био је Кори Хигинс, некадашњи играч московског ЦСКА, са 23 поена.
Каталонска екипа је боље ушла у дуел, прву четвртину је добила са седам поена разлике, али је тим тренера Ергина Атамана до полувремена успео не само да надокнади заостатак, већ и да преузме вођство.
​У другом полувремену је ствари у своје руке преузео Мицић, сјајном игром је дириговао темпо свом тиму, а тројком уз прекршај ривала српски бек је најавио да је Ефес на добром путу да постане шампион Европе.
Мицић је у финишу меча имао и проблем са фауловима, али је успео да се сачува, да погоди неколико дивних продора до самог коша, а у последњем минуту је реализовао три од четири слободна бацања, за коначну победу Ефеса.