Селектор Србије на коленима – 40 разлике у Истанбулу!

© Фото : KSS/Nebojsa ParausicИгор Кокошков, српски кошаркашки тренер
Игор Кокошков, српски кошаркашки тренер - Sputnik Србија, 1920, 03.06.2021
Кошаркаши Анадолу Ефеса победили су Фенербахче резултатом 111:71 у првом мечу финала турског шампионата. Као победник изашао је Василије Мицић, док су губитници селектор репрезентације Игор Кокошков и Марко Гудурић.
Иако је Ефес у утакмицу ушао као апсолутни фаворит, нико није очекивао да на крају буде 40 разлике.
Да ситуација буде још чуднија, Фенер је добро ушао у меч, имао предност од шест поена у првој деоници, која је завршена у потпуном егалу (21:21).
Ни до краја полувремена актуелни шампион Европе није успевао да се резултатски одлепи, па је на великом одмору било само три поена разлике (43:40).
Међутим, уследило је фуриозно друго полувреме које је Ефес решио у своју корист резултатом 68:31!
Најбољи играч Европе Васа Мицић је допринео победи са 19 поена и шест скокова. Истакао се и Шејн Ларкин који је имао 23 поена.
Њих двојица су највише доминирали прецизношћу, пошто су заједно погодили 14 од 19 упућених шутева ка кошу противника.
​Најбољи на другој страни био је Мелих Махмутолу са 19 поена. Нандо Де Коло је имао 14 поена и шест асистенција, а Јан Весели 11 поена, шест скокова и пет асистенција.
Репрезентативац Србије Марко Гудурић је меч завршио са девет поена.
Други меч финалне серије две екипе из Истанбула игра се 5. јуна од 18.30, док ће трећи бити на програму два дана касније на Фенеровом терену.