Кецмановић за 74 минута елиминисао Шпанца и заказао дуел са Бугарином

© AP Photo / Thibault CamusСрпски тенисер Миомир Кецмановић
Српски тенисер Миомир Кецмановић - Sputnik Србија, 1920, 17.03.2021
Миомир Кецмановић, српски тенисер, пласирао се у осмину финала турнира у Акапулку глатком победом над Фелисијаном Лопесом.
Данил Медведев - Sputnik Србија, 1920, 17.03.2021
Није требало дуго – Шпанци су већ испалили „отровне стрелице“ ка Медведеву

Тренутно 46. играч света је за свега 74 минута успео да елиминише ветерана, са 6:4, 6:4 у сетовима.

Кецмановић је одлично стартовао дуел, стекао је брејк шансу већ у првом гему првог сета, али је Лопес одбацио налет Србина.

Ипак, то није урадио у седмом гему, Кецмановић је остварио брејк дозволивши противнику само један поен, да би у десетом завршио први период и повео са 1:0.

У сјајном ритму је Кецмановић наставио дуел, направио је брејк у првом гему другог сета, али је у шестом дозволио Лопесу да изједначи.

Девети гем је био пресудан, млади Србин је остварио брејк и потом у десетом финиширао дуел, те да закаже окршај са бугарским тенисером Григором Димитровим у борби за четвртфинале.

► Ћаћић за Спутњик: Од Србије и Ђоковића до Буенос Ајреса и 39. титуле