Спектакл у Риму – Ђоковић против Циципаса; Американац шокирао Карацева /видео/

© REUTERS / GUGLIELMO MANGIAPANEФоро Италико, Мастерс у Риму
Форо Италико, Мастерс у Риму - Sputnik Србија, 1920, 13.05.2021
Новак Ђоковић сазнао је име противника у четвртфиналу Рима, пошто је Стефанос Циципас победио Матеа Беретинија. Руски тенисер Аслан Карацев је доживео неочекиван пораз од Американца Рајлија Опелке.
Циципас је савладао Беретинија са 7:6, 6:2, после једног часа и 37 минута борбе.
У првом сету није виђена ниједна брејк лопта, па се отишло у тај-брејк у којем је Грк освојио шест поена у низу и повео.
​Други сет одлучило је боље сналажење у кључним моментима, пошто је Циципас искористио шесту брејк лопту у два гема, да би затим спасао две и повео са 3:1.
Беретини није имао одговор до краја меча, па ће се у петак у четвртфиналу Циципас и Ђоковић састати седми пут (Новак води 4-2).
​Поред Ђоковића и Циципаса, победу је у четвртак забележио и високи Американац Опелка, који је надиграо Карацева са 7:6, 6:4.
Опелка је направио велико изненађење победивши Руса због тога што је лошије рангиран, што му не одговара подлога и што се налази у лошијој форми.
Баш као и у мечу Италијана и Грка, ни овде није виђена ниједна брејк лопта у првом сету, а Карацев је у тај-брејку имао предност од 6:4.
Ту се десио невероватан пад 27. тенисера света, који је изгубио сва четири наредна поена.
​Добра игра Опелке и на ритерну пренела се и на други сет, па је амерички представник убрзо направио брејк.
Карацев је једине брејк лопте имао при резултату 4:3 за противника, али их није искористио, па се недуго затим опростио од Рима.
Опелкин наредни противник ће бити или Оже-Алијасим или Делбонис.