Понижење у Лавову: Украјина до врха напунила гол репрезентације Србије

© AP Photo / Efrem LukatskyУтакмица Србија-Украјина
Утакмица Србија-Украјина - Sputnik Србија
Фудбалска репрезентација Србије одиграла је свој други меч у квалификацијама за Европско првенство у Лавову против селекције Украјине, где је поражена резултатом 5:0.

Србија је први сусрет одиграла против Португала у марту ове године, када је сусрет завршен без победника и то је за сада једини бод који су српски репрезентативци успели да освоје, преноси Б92.

Украјинци с друге стране имају седам бодова после три утакмице у квалификацијама и с правом седе на челу групе Б.

Фудбалери Украјине без већих проблема савладали су Србију са 5:0 у другом колу квалификација за ЕВРО 2020 на свом стадиону у Лавову.

Већ од почетка утакмице је Украјина деловала надмоћно, желели су брзо да постигну погодак и да своју предност само одржавају.

Младен Крстајић је поставком 3-5-2 покушао да изненади Андреја Шевченка, желео је да његови изабраници буду офанзивнији, а није превише марио за одбрану свог гола, па су то домаћи фудбалери искористили.

У 26. минуту утакмице Циганков се одлично снашао у казненом простору Србије и шутирао испод ноге Спајића за предност Украјинаца од 1:0.

Само два минута касније исти играч доноси предност од 2:0. Србија се још није опоравила од шока након примљеног првог гола када их је Циганков казнио са ивице шеснаестерца пославши лопту у горњи леви угао, што никако није могао да дохвати Марко Дмитровић.

Фудбалери Србије грешили су у примопредаји лопте, тако су и отварали контра нападе Украјини, која је своје акције углавном тако и градила.

Александар Пријовић је пропустио две солидне прилике за Србију у првом полувремену и то је малтене било све што смо могли да видимо од изабраника Младена Крстајића.

Друго полувреме малтене није ни почело када је Конопљанка затресао мрежу. Јевхен је добио лопту на левом боку, кренуо је ка голу Србије, Максимовић је закаснио да изађе у блок и украјински играч је без већих проблема постигао трећи гол за своју репрезентацију.

После можда десет минута фудбала, Јаремчук је репрезентацији Србије опалио и четврти шамар, када је после једне гужве добио лопту у шеснаестерцу и послао лопту у доњи десни угао голмана Дмитровића за великих 4:0.

Ништа се на терену није мењало, Украјина је доминирала и доминирала, а Србија је деловала потпуно немоћно. У 76. минуту утакмице Јевхен Конопљанка постиже и пети гол Украјине.

Поново је домаћи тим дошао до полуконтре, па је тежиште игре пребачено на леви бок где се налазио тај крилни фудбалер, који је без већих проблема савладао Дмитровића и потпуно нокаутирао изабранике Младена Крстајића.

Коначно је Србија дошла до прилике, када је у 89. минуту Тадић који се лавовски борио да дође до једне изгубљене лопте, успешно центрирао пронашавши Александра Митровића, који је главом тукао ка голу Украјине, али је та лопта отишла преко пречке.

Репрезентација Србије следећи меч игра у понедељак против Литваније на стадиону „Рајко Митић“ у Београду пред празним трибинама због казне коју је зарадила на утакмици Лиге нација против Црне Горе.