Српске одбојкашице започеле одбрану европске титуле — пала Финска у првој утакмици

© AP Photo / Koji SasaharaБранкица Михајловић у акцији
Бранкица Михајловић у акцији - Sputnik Србија
Одбојкашице Србије победиле су са 3:0 (25:17, 25:15, 25:17) репрезентацију Финске на старту Европског првенства које се игра у Турској и на најбољи начин започеле одбрану европске титуле.

„Орлице“ су након спорог отварања меча показале класу и послале поруку главним изазивачима на европски трон.

Србија за два дана игра против селекције Бугарске, биће то много већи изазов за наше одбојкашице, преноси Б92.

Нису Српкиње најбоље почеле меч, мотивисана Финска се добро бранила и одлично нападала, те је повела 4:0 и 8:4.

Међутим, тада се буде наше одбојкашице, предвођене Бошковићевом, Михајловићевом и Вељковићевом праве серију 8:0 за преокрет на 12:8.

Европско првенство, Прво коло:
Србија — Финска 3-0 (25:17, 25:15, 25:17)

Спортска дворана, Анкара
Судије: Стоика (Румунија), Мокри (Словачка)

Србија: Буша, Лазовић, Поповић, Мирковић, Михајловић, Огњеновић, Вељковић, Пушић, Бјелица, Алексић, Поповић, Бошковић, Миленковић, Благојевић

Финска: Коскело, Еско, Косонен, Коконен, Бјерегард-Мадсен, Рикила, Аланко, Килмахо, Пихламајаки, Кару, Корхонен, Цакан, Лаконен, Сиеванен

Финска успева да се примакне на 13:11 и 14:12, након чега је уследила нова серија Српкиња 4:0 за 18:12, након чега су рутински привеле први сет крају и освојиле га резултатом 25:17.

Нису попустиле наше одбојкашице након лаганог освајања првог сета, настављају у истом ритму и отварају други сет са 4:0.

Финкиње нису могле да парирају нашим одбојкашицама, које појачавају темпо и повећавају разлику на 12:4.

„Орлице“ на задовољство селектора Терзића настављају да „гризу“ за сваки поен, па још убедљивије од првог освајају други сет у Анкари резултатом 25:15.

Финкиње су „показале зубе“ на старту трећег сета, добро су парирале нашој селекцији у првој трећини сета — 8:8.

Тада Српкиње појачавају ритам и мини-серијом за 11:8 „преламају“ меч, јер брзо стижу до 15:10, након чега ривал више није могао да узврати.

У завршници је селектор Терзић пружио шансу и најмлађим репрезентативкама, које користе шансу и потврђују убедљиву победу резултатом 25:17.

Српкиње на Европском првенству бране титулу освојену 2017. године, која је дошла након што су претходно на Олимпијским играма 2016. освојиле сребро, да би затим, прошле године, доминантном представом постале првакиње света у Јапану.

Невероватан циклус наше одбојкашице ће покушати да „затворе“ наредне године у Токију, на наредним ОИ, на које су недавно избориле пласман победама над Тајландом (3-0), Порториком (3-0) и Пољском (3-1).

Наредни меч Србија игра у недељу против Бугарске, дан касније са Француском, потом против Грчке 28. августа, а све те утакмице почеће у 16 часова по нашем времену.

У последњем колу, у дербију групе, Србија ће играти против домаћина Турске, 29. августа, од 18 часова и 30 минута.