Орлови савладали Литванију у Вилњусу

© AP Photo / Mindaugas KulbisФудбалска утакмица између Србије и Литваније
Фудбалска  утакмица између Србије и Литваније - Sputnik Србија
Фудбалери Србије савладали су Литванију 2:1 (0:0) на гостовању у Виљнусу, у шестом колу квалификација за Европско првенство 2020.

„Орлови“ су, након неубедљиве иницијативе у првом полувремену, госте „нокаутирали“ са два гола у првих десет минута другог дела меча.

Литванце је „сломио“ тандем бивших играча Партизана — Адем Љајић је био двоструки асистент, а Александар Митровић двоструки стрелац.

Љајић је оба пута прошао по десној страни казненог, до гол-аут линије, а онда одиграо повратну у петерац, преноси Б92.

Прво је подигао лопту до Митровића, који је побегао свом чувару и неометан је закуцао у мрежу, за 0:1, у 49. минуту.

Само четири минута касније било је 0:2. Љајић овај пут гура лопту по земљи, она пролази поред голмана Литваније, а Митровић, са ривалом на леђима, успева да је спроведе у мрежу.

Митровић је стигао до 31. гола у дресу репрезентације, седмог у квалификацијама за ЕП и седмог на последња четири наступа за Србију.

Овај 25-годишњи нападач Фулама је на седам погодака од рекордера националног тима Стјепана Бобека.

Ни овај пут Србија није успела да сачува своју мрежу. У 79. минуту Литванци преко резервисте Домантаса Казлаускаса смањују на 2:1, да би у надокнади времена Лаукжемис пропустио стоодстотну шансу за изједначење.

Србија у наредном колу квалификација за ЕУРО 2020. дочекује Луксембург, 14. новембра.