Још једна драма у завршници, велико славље Иранаца (фото)

© Sputnik / Алексей Даничев / Уђи у базу фотографијаВелико славље Ирана у 95 минуту
Велико славље Ирана у 95 минуту - Sputnik Србија
Дан 2: Светско првенство у Русији. Утакмица првог кола Б групе Мароко - Иран. Стадион „Санкт Петербург“ у Санкт Петербургу

Иран је срећно славио у мечу против Марока, и то „ефектним аутоголом“ Азиза Бухадуза. Иако ови тимови нису привлачили велику пажњу, ова утакмица је имала веома садржајно прво полувреме, али без голова. Мароканци су имали више прилика, које нису искористили и на крају су кажњени у судијској надокнади.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90+' Иран води након аутогола Азиза Бухадуза

90' Последњи минут регуларног дела утакмице. Надокнада ће трајати 6 минута.

82' Још једна измена у екипи Марока — Де Коста улази уместо Харита.

79' Одлична шанса за Мароко, можда најбоља на утакмици.

Ерве Ренар, селектор Марока, ликом подсећа на Џејмија Ланистера из популарне серије „Игра престола“

© Sputnik / Алексей Даничев / Уђи у базу фотографијаДетаљ са утакмице између Марока и Ирана
Детаљ са утакмице између Марока и Ирана - Sputnik Србија
Детаљ са утакмице између Марока и Ирана

76' Измена у екипи Марока — уместо ел Кабија на терену је Азиз Бухадуз.

67' Прва измена на мечу. Излази капитен Ирана Масуд Шоџаи, а мења га Мехди Тареми.

Мароканци су имали три пута више додавања у досадашњем току меча.

47' Нови жути картон. Алиреза Џаханбаш из екипе Ирана добио је опомену од судије.

45' ПОЛУВРЕМЕ Резултат на полувремену 0:0.

44' Притисак Ирана у финишу првог полувремена.

43' Стопостотна шанса за Иран, голман одбранио један на један у два наврата.

Меч далеко бољи од очекиваног. „Мушка“ игра са обе стране.

© REUTERS / Michael DalderИскусни Мехди Бенатија у препознатљивом стилу избија лопту
Искусни Мехди Бенатија у препознатљивом стилу избија лопту  - Sputnik Србија
Искусни Мехди Бенатија у препознатљивом стилу избија лопту

34' Жути картон за играча Марока. Паметан фаул на средини терена којом је спречио опасан контранапад Ирана.

19' Гужва у шеснаестерцу Ирана, неколико шанси за Мароко.

10' Жути картон за Иранца Масуда Шоџаија. Судија Чакир „оправдао очекивања“

© Sputnik / Алексей Даничев / Уђи у базу фотографијаЖути картон за Иранца Масуда Шоџаија
Жути картон за Иранца Масуда Шоџаија - Sputnik Србија
Жути картон за Иранца Масуда Шоџаија

8' Динамичан почетак утакмице, притисак Марока.

0' Почиње први меч групе Б. Са центра ће кренути екипа Марока.

УОЧИ УТАКМИЦЕ

Славље играча Уругваја после гола Хименеза против Египта - Sputnik Србија
Египaт — Уругвај: Кад неће Суарез, ту је Хименез — у 90. минуту (видео)

Афричка екипа је једна од најбољих на свом континенту и чини се да би имала много више шанси за пролазак у елиминациону фазу такмичења, да није упала у групу са Шпанијом и Португалијом. Али, СП су пуна изненађења и Мароканци се сигурно неће предати без борбе. Прва звезда екипе је Мехди Бенатија, штопер Јувентуса, који је играо у Бајерну из Михнена, а пре тога у Роми. Веома стабилан играч који одлично командује одбраном. Оно што свакако показује колико су озбиљна екипа јесте податак да нису поражени у последњих пет утакмица, међу којима је победа над нашом репрезентацијом са 2:1.

Иран се малтене прошетао кроз квалификације и без пораза дошао до Русије. Ирански навијачи се уздају талентованог Азмуна, Амрија, Шоџаја… Добро су уиграни, имају и талентоване клинце, уз неколико искуснијих играча. Опасни су по боковима, посебно по страни талентованог Јаханбаша, који својом брзином лако долази до противничких голова.  У последњих 6 утакмица забележили су четири победе, и два пораза.

По квалитету, ове две екипе су доста изједначене, играју оштар фудбал, са доста контакта и пуно прекида.

Главни судија на овом мечу је Џунејт Чакир из Турске, који је „лаке руке“ када су картони у питању.