Србија у полуфиналу ЕП

© AP Photo / Darko VojinovicКошаркашица Србије
Кошаркашица Србије - Sputnik Србија
Женска кошаркашка репрезентација Србије победила је вечерас у београдској „Штарк арени“ екипу Шведске са 87: 49 (21:12, 22:9, 21:12, 23:16) и пласирала се у полуфинале Европског првенства.

Српске кошаркашице ће у борби за финале играти против Шпаније, актуелног шампиона Европе, која је у четвртфиналу избацила Русију.

Овим тријумфом Србија је обезбедила учешће на квалификационом турниру за Олимпијске игре следеће године у Токију.

После три драматичне утакмице у групној фази и три победе у самој завршници, изабранице Марине Маљковић су већ у првој деоници преломиле меч у своју корист.

У фуриозном старту Српкиња највише се истакла Ана Дабовић, која је у првој четвртини постигла чак 14 поена.

После 20 минута игре, надмоћ српских кошаркашица и у нападу и одбрани резултирала је предношћу од 20 поена.

До краја утакмице освајачице олимпијске бронзе само су одржавале стечену предност, која је у једном тренутку нарасла до плус 39.

Најефикаснија у тиму Србије била је Ана Дабовић са 19 поена, капитен Јелена Брукс је убацила 11 кошева, као и Александра Црвендакић, а Саша Чађо један мање.

Србија ће полуфинални меч са Шпанијом играти у суботу 8. јула од 20.30 часова.