Реми Партизана против АЗ Алкмара, меч гледало 20.000 деце

© AP Photo / Darko VojinovicФудбалери Партизана у Хумској играју прву утакмицу групне фазе Лиге Европе против холандског АЗ Алкмара
Фудбалери Партизана у Хумској играју прву утакмицу групне фазе Лиге Европе против холандског АЗ Алкмара - Sputnik Србија
Фудбалери Партизана играли су нерешено (2:2) против холандског АЗ Алкмара у првој утакмици групне фазе Лиге Европе.

У несвакидашњој атомсфери пред 20.000 деце на трибинама у Хумској први до гола су стигли гости, који су у 12. минуту повели преко Стенгса, преноси Танјуг.

​Од 27. минута Алкмар је остао са десеторицом на терену, пошто је Свенсен због старта над Такумом Асаном на ивици шеснаестерца добио директан црвени картон.

Због прекршаја над Умаром Садиком, црно-бели су у 41. минуту добили пенал, а са беле тачке изједначење је донео Бибрас Натхо.

Исти играч у 62. минуту донео је вођство Партизану, које је, међутим, трајало само пет минута.

На 2:2 изједначио је Боаду, што је био и коначан резултат сусрета.