Петарда на Маракани: Звезда декласирала Либерец /фото/

© AP Photo / Darko VojinovicУтакмица Црвена звезда Слован Либерец у Београду
Утакмица Црвена звезда Слован Либерец у Београду - Sputnik Србија
Фудбалери Црвене звезде декласирали су чешки Либерец на Маракани у Лиги Европе и победили резултатом 5-1.

Прва утакмица српског шампиона на домаћем терену у групном делу Лиге Европе завршена је како су само навијачи Звезде могли да пожеле – убедљивом и одличном игром и победом.

Звезда је „отворила“ Чехе рано, у осмом минуту, поготком Ел Фарду Бена на асистенцију Мирка Иванића.

Већ у 22. минуту Бен је својим другим голом повисио на 2-0.

© AP Photo / Darko VojinovicСтрелци три гола: Милан Гајић и Ел Фарду Бен
Петарда на Маракани: Звезда декласирала Либерец /фото/ - Sputnik Србија
Стрелци три гола: Милан Гајић и Ел Фарду Бен

Запретили су Чеси пред крај првог полувремена и смањили на 2-1 поготком Матоушека.

Међутим, Звезда је у друго полувреме ушла одлучно и храбро, не да брани вођство, већ да га повећа.

То се догодило у 50. минуту, када је, после акције у којој је учествовало више играча српског шампиона, на 3-1 повисио Милан Гајић ударцем искоса са десне стране.

Уследила је права фудбалска минијатура Александра Катаија у стилу Дејана Савићевића. Српски репрезентативац нанизао је кроз средину неколико играча Слована и сам завршио акцију за 4-1.

© AP Photo / Darko VojinovicУ стилу Дејана Савићевића: Александар Катаи
У стилу Дејана Савићевића: Александар Катаи

Коначан резултат 5-1 поставио је у 70. минуту италијански интернационалац Дијего Фалчинели ударцем главом.

Могла је Звезда да победи и убедљивије, будући да је имала неколико добрих прилика. Катаи је погодио стативу, одличне шансе пропустили су Иванић, Фалчинели, Гаврић...

Црвеној звезди у Лиги Европе следи утакмица против белгијског Гента, који је вечерас поражен на свом терену од немачког Хофенхајма 4-1. Звезда ће против Белгијанаца играти такође на Маракани 5. новембра.