Русија протестовала код УЕФА, навијач се предао

© Sputnik / Виталиј Белоусов / Уђи у базу фотографијаФудбол. Квалификациони меч за ЕП-2016. Црна Гора - Русија
Фудбол. Квалификациони меч за ЕП-2016. Црна Гора - Русија - Sputnik Србија
Подгоричанин Л. Л, који је осумњичен да је на фудбалској утакмици између Црне Горе и Русије бакљом погодио голмана руске репрезентације Игора Акинфејева, предао се данас полицији. Руска страна уручила је протест УЕФА-и, јер синоћњи квалификациони меч за ЕУРО 2016 није прекинут после инцидента.

Подгорички дневник Вијести пише данас да се Л. Л. из Подгорице, који је осумњичен да је на фудбалској утакмици између Црне Горе и Русије бакљом погодио голмана руске репрезентације Игора Акинфејева предао данас полицији. Предаја Л. Л. полицији је организована у центру Подгорице, а очекује се да тужилац окаратерише ово дело.

Инциденти на мечу Црна Гора - Русија - Sputnik Србија
Хаос у Подгорици, меч прекинут, Акинфејев у болници (Видео)

Руска страна уручила протест УЕФА-и, јер меч за ЕУРО-216 није прекинут после инцидента у 67. минуту, а УЕФА је саопштила да ће покренути дисциплинску истрагу.

Према прописима УЕФА-е, Русија може да добије меч службеним резултатом 3:0, због неодговарајуће безбедности у Подгорици, пише на сајту Федерације.

Меч у Подгорици је био прекинут у првом минуту, након што је бакљом погођен голман руске репрезентације Игор Акинфејев. Фудбалер је задобио опекотине врата и потрес мозга.

Меч је настављен, а главни судија је истакао да играчи неће поново излазити на терен уколико дође до новог инцидента. Међутим, средином другог полувремена дошло је до дефинитивног прекида утакмице.

После пријаве једног од руских репрезентативаца дошло је и до сукоба играча на терену. Након што је спикер неколико пута упозоравао да се неће толерисати ни најмањи инцидент, руски играч Дмитри Комбаров је пријавио да је погођен и судија Ајтекин је одмах показао играчима да крену ка свлачионици.