Србија прегазила Турску (видео)

© AFP 2023 / TOBIAS SCHWARZКошарка, Србија Турска Милош Теодосић
Кошарка, Србија Турска Милош Теодосић - Sputnik Србија
Кошаркашка репрезентације Србије победила је данас у Берлину селекцију Турске са 91:72 (30:14, 23:21, 18:24, 20:13) у четвртом колу Б групе првенства Европе.

Српски кошаркаши одиграли су можда и најбољи меч на шампионату током којих су у потпуности надиграли и декласирали противника.

Милош Теодосић и Александар Ђорђевић - Sputnik Србија
Србија убедљива против Исланда (видео)

Овим тријумфом Србија је највероватније изборила прво место у групи, које у наставку такмичење доноси лакшег противника.

Изабраници Александра Ђорђевића задржали су максималан учинак и у добром расположењу дочекују сутрашњи меч против Италије.

Ђорђевићев тим одржао је прави час кошарке у првом полувремену. Све је функционисало у тиму Србије — чврста одбрана, контрола скока, брза игра и контранапади, а прорадио је и шут за три поена.

Србија - Шпанија, Еуробаскет 2015 - Sputnik Србија
Тројке су нам у венама (фото)

После почетних 7:7 уследила је серија од 15:0 у којој је са две „тројке" предњачио Никола Калинић. Максимална предност забележена је средином друге четвртине када је на семафору било плус 21 — 43:22.

Капитен Милош Теодосић предводио је екипу у тим тренуцима и сјајним асистенцијама проналазио саиграче. Кошаркаш московског ЦСКА забележио је 13 проигравања, а највише користи од његових асистенција имао је Мирослав Радуљица, који је био најефикаснији играч на утакмици са 20 поена.

Турска је у наставку меча смањила убедљиву предност, али сем прилиска на минус 12 нису имали снаге.

Теодосић изједначио рекорд по броју асистенција

Кош - Sputnik Србија
Koшаркашки сукоб ФИБА и УЛЕБ: А где је ту Чачак?

Капитен кошаркашке репрезентације Србије Милош Теодосић изједначио је рекорд по броју асистенција на једној утакмици Европског првенства.

Плејмејкер московског ЦСКА је у данашњој победи против Турске (91:72) остварио 13 асистенција, исто колико је претходно имао Литванац Мантас Калнијетис.

Калнијетис је пре два дана на мечу против Белгије имао 13 успешних додавања и на кратко престигао Теодисћа, који је до тада био сувласник рекорда са 12.

Осим рекордних 13 асистенција, Теодосић је постигао 17 поена и имао три скока.