Кошаркаши Србије у четвртфиналу Европског првенства

© AP Photo / Michel EulerСрбија-Финска Европско првенство у кошарци, осмина финала
Србија-Финска Европско првенство у кошарци, осмина финала - Sputnik Србија
Кошаркашка репрезентација Србије победила је данас селекцију Финске са 94:81 (23:24, 25:19, 23:21, 23:17) у осмини финала Европског првенства.

Изабраници Александра Ђорђевића забележили су шести тријумф на шампионату и обезбедили место међу осам најбољих селекција Европе, где ће им ривал бити Чешка, која је раније данас елиминисала Хрватску.

Кошаркаши Србије нису лако дошли до четвртфинала, иако резултат говори другачије, пошто су незгодни Финци дуго одолевали, пре свега јер су у првом полувремену били веома расположени за шут за три поена.

Србија се мучила са противником све до завршнице треће четвртине, када је серијом 10:2 стекла осам поена предности, пре свега одлучном игром Радуљице у рекету.

У последњем кварталу српски кошаркаши су се „распуцали“, тројке су у низу постизали Богдановић, Ерцег и Симоновић, па су уз доста чвршћу игру у одбрани утакмицу мирно привели крају.

Најефикаснији играч на мечу био је Мирослав Радуљица са 27 поена, Немања Бјелица додао је 19 и 14 скокова, Богдан Богдановић 13, а Зоран Ерцег 10. Код Финске најбољи је био Сасу Салин са 26 поена, а Џамар Вилсон имао је 15.

Кошаркаши Србије се са Чешком у четвртфиналу ЕП састају у среду.