Победа Партизана на отварању Лиге Европе

Фудбалери Партизана победили су вечерас у Београду екипу холандског представника АЗ Алкмара са 3:2 (2:1) у утакмици првог кола Л групе Лиге Европе.

Вечерашња утакмица одиграна је на стадиону у Хумској пред око 12.000 гледалаца, а судио је Италијан Данијеле Орсато.

Стрелци: Абубакар Умару у 11. и 39. минуту и Андрија Жиковић у 89. за Партизан, а Јоп ван дер Линден у 34. и Маркус Хенриксен у 90. минуту за АЗ Алкмар.

Жути картони: Балажиц, Шапоњић, Лековић (Партизан), Брежанчић, Хуперц (АЗ Алкмар).

Црвени картон: Гус Хуперц (АЗ Алкмар) у 77. минуту.

Изабраници Зорана Милинковића тријумфално су започели учешће у Лиги Европе, пошто су по свему приказаном у потпуности надиграли холандски тим у Београду.

Оно што би требало највише да радује навијаче, али и све у клубу, јесте податак да су црно-бели преболели пораз у вечитом дербију од Црвене звезде и освојили прва три бода у групној фази европских такмичења после 2009. године и дуела против Шахтјора.

Творац победе свакако је двоструки стрелац Абубакар Умару, за којег порозна одбрана Холанђана није имала решења да га заустави.

Када се томе дода да је Андрија Живковић приказао партију као са почетка сезоне, фудбалери АЗ Алкмара нису имали шта да траже у овом мечу.

Партизан је повео раним голом Умаруа, који је после корнера Живковића био највиши у казненом простору Холанђана. Вођство је црно-белима дало крила, играли су доста растерећеније и сигурније, док гости нису озбиљније припретили све до 35. минута, када су одиграли увежбану акцију са тренинга.

Јансен је после прекида вратио лопту кроз петерац Партизана, чија је одбрана неспретно реаговала, и Ван дер Линден је неометан закуцао лопту за 1:1.

Није прошло ни пет минута, а Умару се поново уписао у стрелце, након што је Вулићевић прошао по страни и центрирао.

Холанђани су у наставку кренули нешто офанзивније, али осим одличне прилике на старту Гувелеува, када је голман Живковић спречио изједначење, нису превише показали.

Шампион Србије без превеликих проблема држао је лопту и контролисао дешавања, а посао му је био додатно олакшан после другог жутог картона Гуса Хуперца.

Тријумф у финишу потврдио је Живковић, након што га је Саша Илић одличним пасом пронашао пред голманом Рошеом.

Све што је АЗ успео до краја је почасан погодак Маркуса Хенриксена.