Шокантан пораз Партизана

Екипа Партизана елиминисана је из Лиге Европе после шокантног пораза у последњем колу групе Л од Аугзбурга у Хумској - 3:1 (1:1).

Фудбалери Партизана нису успели да се пласирају у шеснаестину финала Лиге Европе, пошто су вечерас поражени на свом терену од Аугзбурга са 3:1 (1:1) у последњем колу Л групе.

Црно-бели су повели голом Абубакара Умаруа у 11, али је немачки тим прекренуо преко Хонга Хеоа у 45, Пола Верхега у 50. и Раула Бобадиље у 89. минуту.
Фудбалери Аугзбурга реванширали су се Партизану за пораз у Немачкој, па ће због боље гол разлике презимити у Европи.

Мало је фалило да Партизан понови успех из сезоне 2004/2005, Дарко Брашанац је имао велику шансу само неколико тренутака пре гола Бобадиље, за шта је касније уследила казна.

Екипа Љубинка Друловића трпела је скоро цело друго полувреме, посебно након црвеног картона Андрије Живковица у 80. минуту, али је на крају пала и Немци су још једном показали своју упорност.

У потпуно отвореној утакмици, Партизан је могао да раније реши питање проласка у наредну рунду, али пречка Николе Нинковића и шансе Андрије Живковића и Брашанца отишле су у неповрат.