Србија је првак Европе (фото, видео)

© Tanjug / SRDJAN ILICВатерполисти Србије са златном медаљом око врата после победе Европског првенства
Ватерполисти Србије са златном медаљом око врата после победе Европског првенства - Sputnik Србија
Ватерполо репрезентација Србије трећи пут заредом постала је првак Европе, пошто је вечерас у Београду победила селекцију Црне Горе са 10:8 (1:3, 2:1, 3:2, 4:2).

Србија је у препуној „Комбанк арени“ пред 16.000 гледалаца, што је нови европски рекорд, победили великог ривала и по седми пут постала првак Старог континента.

Ватерполо класик обиловао је великом борбом, неизвесношћу и сјајним потезима, али су изабраници Дејана Савића у четвртој деоници сломили отпор гостију и приграбили пехар шампиона.

© Tanjug / TANJA VALICРепрезентативац Србије Душан Мандић
Репрезентативац Србије Душан Мандић - Sputnik Србија
Репрезентативац Србије Душан Мандић

Ватерполисти Црне Горе боље су отворили дуел, искористили своја прва два напада преко Вукчевића и Ивовића, док је Србија имала проблема у реализацији са играчем више. Алексић је смањио предност, али су гости и из трећег ударца били ефикасни за 3:1, стрелац Никола Јановић.

Брзо су српски играчи заборавили нервозну деоницу, па су за само минут игре дошли до егала (3:3). Разбранио се голман Митровић, али Србија је опет лоше користила играча више, па чак и два.

© Tanjug / SRDJAN ILICРепрезентативац Србије Андрија Прлаиновић слави погодак у финалу Европског првенства
Репрезентативац Србије Андрија Прлаиновић слави погодак у финалу Европског првенства - Sputnik Србија

Пречка и статива спречиле су Србију да преокрене, што је Црна Гора знала да казни на супротној страни голом бившег ватерполисте Партизана Радовића, за минимално вођство после првог полувремена (4:3).

У наставку се борба још више распламсала, играло се веома чврсто са обе стране, Дарко Бргуљан није допуштао Србији да преокрене резултат, па се уочи последњих осам минута отишло са егалом (6:6).

© Tanjug / SRÐAN ILICВатерполо репрезентација Србије
Ватерполо репрезентација Србије - Sputnik Србија
Ватерполо репрезентација Србије

Бранилац трофеја коначно је успео да преокрене и поведе први пут на мечу седам минута пре краја другим голом Ћука, а Црна Гора је све теже проналазила пут ка мрежи.

Чинило се да је Србија завршила посао када је повела 9:6, али овај дуел није могао да прође без драме. Црногорци су се вратили из „мртвих“ са два брза поготка, али је Алексић ставио тачку на тријумф „делфина“ и славље је могло да почне!

© Tanjug / Срђан ИлићСрби из Никшића
Срби из Никшића  - Sputnik Србија
Срби из Никшића

Србија: Г. Пијетловић, Мандић 1, Гоцић, Ранђеловић, Ћук 2, Д. Пијетловић 1, Никић, Алексић 2, Јакшић 1, Филиповић 1, Прлаиновић 2, С. Митровић, Б. Митровић.

Црна Гора: Лазовић, Др. Бргуљан, Пасковић, Петровић, Да. Бргуљан 2, Радовић 2, М. Јановић, Н. Јановић 2, Ивовић 1, Мишић, Вукчевић 1, Јокић, Шћепановић.

© Tanjug / Срђан ИлићМилорад Додик, Драгица и Томислав Николић у свечаној ложи у финалу Европског првенства у ватерполу
Милорад Додик, Драгица и Томислав Николић у свечаној ложи у финалу Европског првенства у ватерполу - Sputnik Србија