Заставе велике Албаније у Бечу

© AFP 2023 / ANDREJ ISAKOVICЗастава "Велике Албаније"
Застава Велике Албаније - Sputnik Србија
На пријатељској утакмици фудбалских репрезентација Аустрије и Албаније у Бечу албански навијачи су носили и националистичке заставе.
Еди Рама и Александар Вучић у ТВ емисији Окружење - Sputnik Србија
Велика Албанија — неком сан, неком ноћна мора

И поред опсежних мера безбедности и оштрих контрола, албански навијачи су успели да унесу заставе ОВК, али и заставу „Аутохтонус“ — велике Албаније, попут оне која је спуштена дроном на стадиону у Београду на утакмици српске и албанске репрезентације на квалификационој утакмици за Европско првенство.

На снимку преноса јасно се виде заставе велике Албаније и ОВК на трибинама на којима су били смештени албански навијачи.

Такође, албански навијачи унели су и пиротехничка средства на стадион, што је у Аустрији забрањено.

Иначе, аустријска репрезентација победила је Албанију резултатом од 2:1 (2:0), након одличне игре у првом полувремену.

Пад игре Аустријанаца у другом полувремену омогућио је албанским играчима да смање предност домаћина, али то је било све што су успели да ураде.