Португалија је шампион Европе

© AP Photo / Martin MeišnerПортугалија шампион Европе
Португалија шампион Европе - Sputnik Србија
Фудбалска репрезентација Португалије први пут у историји освојила је титулу шампиона Европе, пошто је вечерас у финалу савладала Француску 1:0, после продужетака.

Гол за титулу постигао је Едер у 109. минуту.

Млади навијачи у сукобу са интервентном полицијом испод Ајфелове куле у Паризу. - Sputnik Србија
Сузавац и водени топови током финалне утакмице на ЕП у фудбалу (видео, фото)

Португалци су од 25. минута играли без Кристијана Роналда који је због повреде морао да напусти терен.

Иако су "триколори" важили за фаворите, иако су Французи били бољи ривал током већег дела меча, иако је Кристијано Роналдо напустио утакмицу због повреде већ средином првог полувремена — Португалија је стигла до титуле.

Највећу прилику у регуларних 90. минута пропустио је Андре-Пјер Жињак, који је у надокнади времена погодио стативу португалског гола.

У продужецима, Португалци су играли све боље и боље. Прво је Рафаел Гереиро на почетку другог продужетка погодио пречку из слободног ударца, да би само два минута касније резервиста Едер снажним ударцем донео вођство и, испоставиће се, победу свом тиму, преноси РТС.

Кристијано Роналдо је плакао када је због повреде напуштао терен, али је крај меча дочекао са широким осмехом. Иако није био поред саиграча на терену, све време је поред клупе, скоро колико и Сантош, давао савете и активно учествовао у игри свог тима.

Кристијано Роналдо тако је у истој години постао и клупски и репрезентативни шампион Европе.

С друге стране, Антоан Гризман је одиграо фантастичан турнир. Постигао је шест голова и постао најбољи стрелац Шампионата. Ипак, после пораза у финалу Лиге шампиона, поражен је и у финалу Европског првенства.