Кошаркашице Србије освојиле бронзу (фото)

© REUTERS / Jim YoungМарина Маљковић на рукама својих бронзаних девојака.
Марина Маљковић на рукама својих бронзаних девојака. - Sputnik Србија
Женска кошаркашка репрезентација Србије победила је данас селекцију Француске са 70:63 (18:10, 9:17, 28:15, 15:21) и освојила бронзану медаљу на Олимпијском турниру у Рију.
Србија против Аустралије - Sputnik Србија
Србија у финалу, нек се спреми Америка

Изабранице Марине Маљковић донеле су српском олимпијском тиму осму медаљу на Играма у Рију и још једном обрадовале Србију, након што су се прошле године попеле на кров Европе, победом у финалу баш против Француске.

Најефикаснија у победничком тиму била је Јелена Миловановић са 18, Ана Дабовић је имала 11, а Данијел Пејџ и Соња Петровић по 10, док је код Француске најбоља била Ендене Мијем са 18 поена.

© REUTERS / Jim YoungБронзане кошаркашице славе победу.
Бронзане кошаркашице славе победу. - Sputnik Србија
Бронзане кошаркашице славе победу.

Српске кошаркашице одлично су отвориле дуел, стекле двоцифрену предност, али су се Францускиње већ до полувремена вратиле и повеле, али се на одмор ипак отишло са нерешеним резултатом 27:27.

Одлучујући тренуци меча десили су се од 25. до 28. минута када је Србија направила фантастичну серију 16:0 (53:40) на крилима тројки Петровићеве, Чађо и Радочај.

Кошаркашице Србије су до краја без проблема сачувале предност за велико славље на терену, али и на трибинама, где су имале подршку и селектора мушке селекције Александра Ђорђевића, председника Олимпијског комитета Србије Влада Дивца и председника Кошаркашког савеза Србије Драгана Ђиласа.

© REUTERS / Jim YoungТамара Радочај слави победу.