Фудбалски клуб Спартак Москва нови је првак Русије

© Sputnik / Алексей Филипов / Уђи у базу фотографијаНавијачи "Спартака"
Навијачи Спартака - Sputnik Србија
Фудбалери московског Спартака освојили су руску Премијер лигу први пут после 2001. године.
Црвена звезда  - Спартак Москва - Sputnik Србија
Звездаши уз „Каљинку“ шаљу поруку Русима: „Браћа долазе“

Данашњим поразом Зенита од Терека, Спартак је промовисан у новог шампиона, и тако је преузео титулу од прошлогодишњег градског ривала ЦСКА.

Зенит је на свом терену изгубио од Терека минималним резултатом 0:1, а стрелац јединог гола на мечу био је Аблај Ембенге у 65. минуту.

Капитен српске репрезентације Бранислав Ивановић одиграо је 90 минута за домаћина на позицији штопера, али није успео да помогне Луческуовој екипи да освоји бодове.

Зенит ће се до краја првенства борити са ЦСКА за друго место које води у квалификације за Лигу шампиона.

Дададададада!!!! Спартак чемпион!!!!🏆🔴🔴

Објава коју дели FC Spartak Moscow (@fc_spartakmoscow) дана 7. Мај 2017. у 12:16 PDT

Извор: Спортске.нет