Србија на крилима сјајног Богдановића савладала Летонију

© AFP 2023 / OZAN KOSEДетаљ са утакмице Србија- Летонија
Детаљ са утакмице Србија- Летонија - Sputnik Србија
Кошаркаши Србије су у првом колу Д групе у Истанбулу победили Летонију резултатом 92:82.

Теже од очекиваног, српски репрезентативци су, ипак, остварили прву победу на Европском првенству у кошарци. Селекција Летоније показала се као чврст и незгодан противник, а томе је допринела и нервоза са којом су наши репрезентативци ушли у меч.

У првој четвртини Летонци су дошли и до двоцифрене предности на крилима Даириса Бертанса и НБА центра Порзингиса. Међутим, наши кошаркаши су се убрзо „пробудили“ и успели да на прву паузу оду са само 3 поена минуса (21-24). Слична игра настављена је и у другој четвртини, тако да се на полувреме отишло са резултатом 45-47 за Летонце.

У другом полувремену ситуација се драстично мења, српска репрезентација прелази у вођство, а неколико пута је била и близу двоцифрене предности. Летонци, предвођени сјајним Даирисом Бертансом, нису имали решења за чврсту одбрану репрезентације Србије и Богдана Богдановића који је утакмицу завршио са 30 постигнутих поена.

На крају, резултат 92-82 за репрезентацију Србије, по четвртинама 21:24, 24:23, 20:13 и 27:22.

Следећу утакмицу наши кошаркаши играју сутра од 16 часова против селекције Русије.