После 13 година: Партизан на пролеће у Европи

© REUTERS / Марко ЂурицаФудбалер Партизана Тавамба прославља гол против Јанг бојса.
Фудбалер Партизана Тавамба прославља гол против Јанг бојса. - Sputnik Србија
Фудбалери Партизана „прескочили" су групну фазу Лиге Европе пошто су вечерас у Београду савладали швајцарски Јанг бојс са 2:1.

Фудбалери Партизана победили су вечерас у Београду швајцарски Јанг Бојс са 2:1 (1:1) и коло пре краја обезбедили пролаз даље из Б групе Лиге Европе.

Црно-бели су у одличном амбијенту пред више од 20.000 гледалаца на стадиону у Хумској прославили европско пролеће после 13 година, за шта су се побринули Леандре Тавамба и Огњен Ожеговић, головима у 12. и 53. минуту.

Све што су гости успели да ураде био је изједначујући погодак Мумија Нгаламеуа у 25. минуту.

Изабраници Мирослава Ђукића уписали су други тријумф за друго место групе са осам бодова, два мање од кијевског Динама против којег ће у последњем колу у Украјини да се боре за челну позицију.

Скендербег је вечерас у Албанији изненадио кијевски Динамо са 3:2, али му то ништа није донело јер има три бода мање од првака Србије и слабији међусобни скор.