„Боже правде“ одјекнуло двораном: Стотине људи клицало: „Ивана, Ивана“

© Tanjug / Тања ВаличИвана Шпановић са децом
Ивана Шпановић са децом - Sputnik Србија
Више стотина навијача у Атлетској дворани на Бањици дочекало је нову светску шампионку у скоку у даљ Ивану Шпановић.

Шпановићева је управо из исте дворане кренула у поход на злато када је победила на „Србија опену“ и направила праву увертиру пред Светско првенство у Бирмингему, где је постала првак света.

За разлику од традиционалног места успеха српских спортиста — балкона Скупштине Београда, Атлетски савез Србије одлучио је да свечани дочек приреди у затвореном уз присуство великог броја деце која су балонима и заставицама направила леп декор.

© Tanjug / TANJA VALICИвана Шпановић
Ивана Шпановић - Sputnik Србија
Ивана Шпановић

Шпановићева је добила овације: „Ивана, Ивана“, а на трибинама су навијачи певали и српску химну „Боже правде“.

Претходно је Шпановићева била на пријему код председника Србије Александра Вучића, заједно са стрелцима који су освојили медаље на Европском првенству у Ђеру.

Шпановићева је на Светском атлетском првенству у дворани у Бирмингему освојила дуго чекано злато, након бронзе у Сопоту (2014) и сребра у Портланду (2016), и исписала највећи успех српске атлетике.