Последње загревање пред Мундијал: Србија декласирала Боливију са 5:1

© REUTERS / Heinz-Peter BaderФудбалери Србије после утакмице са Боливијом
Фудбалери Србије после утакмице са Боливијом - Sputnik Србија
Фудбалска репрезентација Србије убедљиво је вечерас у аустријском Грацу победила Боливију са 5:1 (4:0), у генералној провери за Мундијал.

Сјајну увертиру су направили српски фудбалери за турнир у Русији, пре свих први нападач Александар Митровић са три ефектна гола у 5, 22. и одличним ударцем ван казненог простора у 68. минуту.

За „орлове“ су погодили још Адем Љајић у 19. минуту и у 43. минуту Бранислав Ивановић, који се са 103. мечом у репрезентацији изједначио са рекордером Дејаном Станковићем.

Изабраници Младена Крстајића доминирали су цео меч, створили много шанси и умногоме поправили утисак у односу на пораз од Чилеа (1:0).

Све што је урадила Боливија је гол Јасмана Кампоса на старту другог дела игре.

Репрезентација Србије у понедељак путује на Светско првенство, где ће јој у Е групи први ривал бити Костарика 17. јуна, а потом Швајцарска 22. и Бразил 27. јуна.