Спектакуларан почетак: „Петарда“ Русије на отварању првенства (видео, фото)

© Sputnik / Александр Вильф / Уђи у базу фотографијаСлавље руских репрезентативаца након убедљиве победе над Саудијском Арабијом
Славље руских репрезентативаца након убедљиве победе над Саудијском Арабијом - Sputnik Србија
На утакмици отварања СП на ком су и домаћини Руси су декласирали Саудијску Арабију резултатом 5 — 0. Стрелци за Русију Газински у 12, Черишев у 43, Џуба у 71. минуту и у надокнадном времену поново Черишев и Головин.

Све голове и најзанимљивије детаље погледајте у видеу:

Ток утакмице:

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90'+4 ГОЛ! Головин тресе мрежу директно из слободног ударца.

90'+3 Жути картон за саудијског репрезентативца Тасира ел Јасима

© Sputnik / Алексей Филиппов / Уђи у базу фотографијаЖути картон за саудијског репрезентативца Тасира ел Јасима
Жути картон за саудијског репрезентативца Тасира ел Јасима - Sputnik Србија
Жути картон за саудијског репрезентативца Тасира ел Јасима

90'+1 ГОЛ! Черишев поново стрелац.

© Sputnik / Александр Вильф / Уђи у базу фотографијаДенис Черишев постиже свој други погодак у мечу против Саудијске Арабије
Денис Черишев постиже свој други погодак у мечу против Саудијске Арабије - Sputnik Србија
Денис Черишев постиже свој други погодак у мечу против Саудијске Арабије

88' Први жути картон на првенству. Опомену је од судије добио руски репрезентативац Александар Головин.

85' Последња измена у екипи Саудијске Арабије. Уместо Ел Салавија на терену је Муханад Асири

72' Измена у екипи Саудијске Арабије. Улази Хатан Бахерби уместо Јахије.

71' ГОЛ! Стрелац Артјом Џуба. Русија води 3 — 0

© Sputnik / Антон Денисов / Уђи у базу фотографијаЏуба након постизања трећег гола за Русију у утакмици против Саудијске Арабије
Џуба након постизања трећег гола за Русију у утакмици против Саудијске Арабије - Sputnik Србија
Џуба након постизања трећег гола за Русију у утакмици против Саудијске Арабије

70' Још једна измена у екипи Русије: На терену је Артјом Џуба уместо Фјодора Смолова.

64' Измена у екипи Русије: Далер Кузјајев улази уместо Александра Самедова.

64' Измена у екипи Саудијске Арабије: Тренер Хуан Антонио Пици указује поверење нападачу Фахаду ел Муваладу, који улази уместо Отјафа.

Утакмици отварања СП у Русији присуствује 78.011 људи.

Почело друго полувреме.

© Sputnik / Алексей Куденко / Уђи у базу фотографијаТренер руске репрезентације Станислав Черчесов на утакмици између Русије и Саудијске Арабије
Тренер руске репрезентације Станислав Черчесов на утакмици између Русије и Саудијске Арабије - Sputnik Србија

45' ПОЛУВРЕМЕ Русија 2 — 0 Саудијска Арабија. Иако су лопту у ногама више имали Саудијци (56%) и упутили су четири ударца према голу Акинфејева, Руси су своје шансе боље реализовали јер су два од њихових пет шутева ка голу завршила у мрежи противника.

43' ГОЛ! Стрелац за Русију Денис Черишев.

© Sputnik / Рамиль Ситдиков / Уђи у базу фотографијаСтрелац другог гола Денис Черишев прославља погодак
Стрелац другог гола Денис Черишев прославља погодак  - Sputnik Србија
Стрелац другог гола Денис Черишев прославља погодак

Измена у тиму руске репрезентације: повређеног Алана Џагојева мења Денис Черишев. Џагојев, један од најбољих играча Русије терен је напустио због повреде у 24. минуту.

© Sputnik / Алексей Филиппов / Уђи у базу фотографијаЈедан од најбољих руских фудбалера Алан Џагојев повредио се током меча против Саудијске Арабије, првог на СП 2018
Један од најбољих руских фудбалера Алан Џагојев повредио се током меча против Саудијске Арабије, првог на СП 2018 - Sputnik Србија

12' ГОЛ! Русија води 1 — 0 након поготка главом Јурија Газинког. Рус је први гол на првенству постигао главом.

​Утакмици њихових репрезентација присуствују и руски председник Владимир Путин и саудијски престолонаследник Мухамед бин Салман

© REUTERS / Maxim ShemetovЈуриј Газински слави постизање првог гола Русије на Мундијалу
Јуриј Газински слави постизање првог гола Русије на Мундијалу - Sputnik Србија
Јуриј Газински слави постизање првог гола Русије на Мундијалу
© Sputnik / Антон Денисов / Уђи у базу фотографијаЈуриј Газински прославља први гол на СП 2018 у Русији на мечу против Саудијске Арабије
Јуриј Газински прославља први гол на СП 2018 у Русији на мечу против Саудијске Арабије - Sputnik Србија
© REUTERS / Maxim ShemetovРуски фудбалери славе први гол против Саудијске Арабије
Руски фудбалери славе први гол против Саудијске Арабије - Sputnik Србија
Руски фудбалери славе први гол против Саудијске Арабије

Атмосфера пре меча и информације о утакмици

Све је спремно за први судијски звиждук. Утакмицом између селекција Русије и Саудијске Арабије од 17 часова почиње 21. по реду Светско првенство у фудбалу. Љубитељи фудбала ће уживати у наредних месец дана у мајсторијама највећих асова, а Русија ће имати прилику да се покаже као добар организатор и још бољи домаћин гостима из целог света.

Фаворит у данашњем мечу је екипа Русија. Коментатор телевизије РТ, легендарни тренер Жозе Морињо је у својој најави рекао да управо ова утакмица представља најбољу шансу за домаћина да се квалификује у даљу фазу такмичења.

„Велики притисак за Русе, почињу Светско првенство на домаћем терену, очи целог света су упрте у њих. Саудијска Арабија је, без обзира на неколико талентованих играча, наиван тим, тим из друге реалности. Русија мора да победи“, закључио је Морињо.

Предност Русима дао је и рокер и врсни познавалац фудбала Бора Ђорђевић.

„За Арапе би била премија ако се дочепају ремија“, изримовао је за Спутњик своју прогнозу фронтмен Рибље чорбе.

Селекција Русије је најавила састав који ће покушати да испуни очекивања навијача.

Селектор Станислав Черчесов на терен ће извести следећих 11 фудбалера:

© REUTERS / Maxim ShemetovРепрезентација Русије на отварању Мундијала
Репрезентација Русије на отварању Мундијала - Sputnik Србија
Репрезентација Русије на отварању Мундијала

Очекује се да и репрезентације Саудијске Арабије изађе у најјачем саставу. Екипа Хуана Антонија Пиција би на терену требало да изгледа овако:

© REUTERS / Maxim ShemetovРепрезентација Саудијске Арабије на отварању Мундијала
Репрезентација Саудијске Арабије на отварању Мундијала - Sputnik Србија
Репрезентација Саудијске Арабије на отварању Мундијала

Репрезентације Русије и Саудијске Арабије снаге ће одмерити на стадиону Лужники у Москви. Правду на овом мечу делиће судијска тројка из Аргентине.

Чека се 17 часова и да се бубамара закотрља тереном. Нека бољи победи!