Египaт — Уругвај: Кад неће Суарез, ту је Хименез — у 90. минуту (видео)

© Sputnik / Александр Кряжев / Уђи у базу фотографијаСлавље играча Уругваја после гола Хименеза против Египта
Славље играча Уругваја после гола Хименеза против Египта - Sputnik Србија
Резултат на утакмици А групе СП у фудбалу између репрезентација Египта и Уругваја 0:1. У последњим тренуцима регуларног тока утакмице мрежу је погодио Хименез.

90+5' КРАЈ УТАКМИЦЕ

90' Пао је први гол на утакмици између Египта и Уругваја. Хозе Марија Хименез погађа у последњим тренуцима регуларног тока утакмице.

88' Кавани из слободног ударца погађа оквир гола

87' Последња измена у екипи Уругваја

© Sputnik / Павел Лисицын / Уђи у базу фотографијаЈедан од најбољих играча Уругваја Единсон Кавани
Један од најбољих играча Уругваја Единсон Кавани - Sputnik Србија
Један од најбољих играча Уругваја Единсон Кавани

85' Изузетна шанса Каванија, али још боља одбрана Ел Шаравија. Резултат и даље 0:0

82' Последња измена у екипи Египта — улази Рамадан уместо Варде.

80' Египћани и без Салаха успевају да се добро држе против Уругваја, чак и да створе понеку шансу.

© Sputnik / Павел Лисицын / Уђи у базу фотографијаНавијачи „фараона“ на мечу против Уругваја
Навијачи „фараона“ на мечу против Уругваја - Sputnik Србија
Навијачи „фараона“ на мечу против Уругваја

63' Нова измена у екипи Египта — Марван Мосен излази из игре, а мења га Кахраба.

58' Двострука измена у екипи Уругваја — улазе Санчез и Родригез уместо Нандеза и Ае Араскаете.

50' Измена у екипи Египта — са клупе улази Морси уместо повређеног Тарека Хамеда.

Занимљивост: Уругвај није „отворио“ СП победом још од 1970. У тих 48 година сакупили су три ремија и три пораза. Да ли ће наставити са традицијом или ће до краја утакмицу Суарез и екипа доћи до победе?

Почело је друго полувреме.

45' Прво полувреме је завршено резултатом 0:0. Посед лопте — 43% Египат, 57% Уругвај. Уругвај је имао и више шанси 6, наспрам 2 шансе Египта.

ПОЛУВРЕМЕ

Суареза не слуша лопта. Греши и приликом додавања и приликом шанси, на друштвеним мрежама се већ шале на његов рачун

© Sputnik / Павел Лисицын / Уђи у базу фотографијаМухамед Салах, највећа звезда египатске репрезентације, на рођендан посматра са клупе први меч своје екипе, тужан што не може да помогне саиграчима
Мухамед Салах, највећа звезда египатске репрезентације, на рођендан посматра са клупе први меч своје екипе, тужан што не може да помогне саиграчима - Sputnik Србија

24' Невероватна шанса Суареза, лопта погађа спољни део мреже

15' Посед лопте 55% Египат, 45% Уругвај

9' Шут Единсона Каванија поред гола.

© Sputnik / Павел Лисицын / Уђи у базу фотографијаСтартна поставка Египта на утакмици против Уругваја
Стартна поставка Египта на утакмици против Уругваја - Sputnik Србија
Стартна поставка Египта на утакмици против Уругваја
© Sputnik / Александр Кряжев / Уђи у базу фотографијаСтартна поставка Уругваја на утакмици против Египта
Стартна поставка Уругваја на утакмици против Египта  - Sputnik Србија
Стартна поставка Уругваја на утакмици против Египта

0' Утакмица је почела.

УОЧИ УТАКМИЦЕ

Мохамед Салах - Sputnik Србија
Египат ипак без Салаха против Уругваја

Најтрофејнија афричка екипа, са 7 титула Купа афричких нација, али која није чест учесник завршнице светских првенстава (ово им је прво учешће после чак 28 година и СП 1990. у Италији), укрстиће копља са двоструким светским шампионом, екипом Уругваја. Иако је фаворит у овом мечу јужноамеричка репрезентација, Египат има чему да се нада.

Навијачи „фараона“ уздају се у једног од најбољих играча данашњице Салаха (који данас слави рођендан), као и великог зналца на клупи Хектора Купера. Иако је после повреде у финалу Лиге шампиона учешће Салаха било под великим знаком питања, тренер га је најавио за предстојећу утакмицу. Поред њега, ту су још и Ел Нени из Арсенала, Ел Мохамади из Астон Виле као и Хегази, који игра за Вест Бромвич албион.

На другој страни, Уругвајци имају један од најбољих нападачких тандема на првенству, Суареза и Каванија. Ту су још Годин, Касерас као и млади а већ доказани играчи попут Бентанкура, Гомеза и Нандеза.

Екипа је годинама на окупу, а већ 12 је води година исти селектор, сјајни Оскар Таберез, и лако може бити једно од пријатнијих изненађења на Шампионату. Неки стручњаци их чак сматрају другом екипом Јужне Америке по квалитету, одмах иза Бразила, а испред Аргентине, управо због исте визије једног човека, истог система, добрих појединца и одличне уиграности.

Иако су предвиђања да ће небескоплави освојити три бода, очекује их тешка борба, а навијачима је загарантовано уживање. Још само да се надамо да ће и нападачи бити инспирисани и прецизни, па да уживамо и у лепим головима.

Судијска тројка на овом мечу ће бити из Холандије, а предводиће је Бјорн Кујперс. Он је судио меч Лиге шампиона између Реал Мадрида и Бајерна из Минхена, када је пропустио прилику да досуди два пенала, барем по мишљењу Бавараца, који су имали много притужби на његов рачун. Надамо се да он и његови помоћници неће бити у центру пажње и да ће само причати о игри и головима.

Потенцијални састави

ЕГИПАТ:

• голман — Мухамед ел Шенави;
  • одбрана — Али Габр, Ахмет Хегази, Ахмет Фатхи, Мухамед Абдел Шафи;
  • средина терена — Тарек Хамед, Мухамед ел Нени, Махмуд Хасан Трезеге, Абдулах Саид;
  • напад — Рамадан Соби, Марван Мосен/(Мухамед Салах)