Чудо које траје: Исланд слави голмана, Месија и судију (видео, фото)

© Sputnik / Антон Денисов / Уђи у базу фотографијаСлавље играча Исланда
Славље играча Исланда - Sputnik Србија
Светско првенство у Русији. Утакмица првог кола Д групе Аргентина – Исланд. Стадион „Спартак“ у Москви.

КРАЈ УТАКМИЦЕ! Први реми на првенству и први пут да је Аргентина „отворила“ Мундијал нерешеним резултатом. Трагичар меча Лионел Меси који је промашио пенал.

77' Још једна ситуација у којој је Аргентина оштећена за једанаестерац. Није лако пољском судији Марчинаку.

64' Голман Исланда Халдоурсон обранио пенал Месију.

63' Пенал за Аргентину

© Sputnik / Алексей Филиппов / Уђи у базу фотографијаНавијачи Исланда на утакмици са Аргентином
Навијачи Исланда на утакмици са Аргентином - Sputnik Србија
Навијачи Исланда на утакмици са Аргентином

46' Почело је друго полувреме. Резултат и даље 1:1.

45' Крај првог полувремена.

43' Још једна велика шанса за Исланд. Исланђани не презају пред фаворизованом Аргентином.

42' Сумњива судијска одлука пред голом Исланда — Аргентинци су тражили пенал након играња руком. Судија није консултовао ВАР.

23' ГОЛ! Алфред Финбогасон за изједначење

19' ГОЛ! Серхио Агверо за вођство Аргентине

© Sputnik / Алексей Филиппов / Уђи у базу фотографијаГол Агвера у мечу против Исланда
Гол Агвера у мечу против Исланда - Sputnik Србија
Гол Агвера у мечу против Исланда

1' Утакмица првог кола групе Д између Аргентине и Исланда је почела.

УОЧИ УТАКМИЦЕ

Пол Погба у продору - Sputnik Србија
Тешко и заслужено: „Триколори“ сјајном реакцијом Погбе до 2:1 (видео, фото)

Меси са својим саиграчима стартује на првенству. Последња шанса за овог великог играча да се окити титулом светског првака је управо Русија. Човек који је освојио све што је могао, а једино му недостаје да подигне „богињу“, повешће данас екипу против нејаких Исланђана. Аргентина је апсолутни фаворит на папиру. Иако нису бриљирали у квалификацијама, а карту за СП обезбедили су тек у последњем колу, екипа која у својим редовима има Агуера, Игваина, Ди Марију, Масекрана, већ поменутог Месија, мора да размишља само о победи. Прву треба да обезбеди против Исланда.

Иако се на првенству света често калкулише и форма темпира за каснију фазу такмичења, Меси је већ добио „домаћи задатак“ од Кристијана Роналда, који је синоћ обележио меч са Шпанијом хет-триком и тиме истакао кандидатуру за титулу најбољег стрелца првенства и најбољег играча. Мотив више да и он одмах на стару покаже шта зна. А зна много.

Исландски навијачи - Sputnik Србија
„Викинзи“ запосели Москву: Чувени аплауз загрмео руском престоницом (видео)

Викинзи у овом мечу немају шта да изгубе. Највеће изненађење прошлог Европског првенства, Исланд је самим пласманом у Русију постигао велики успех, може бити задовољан и часним поразом. Али да тако размишљају, Исланђани никада не би извојевали победе и „крали“ бодове таквим екипама као што су Португалија, Аустрија, Енглеска… Показали су да немају страха, да се никада не предају, посебно не унапред, да „гину“ на терену један за другога, што им је најјача одлика. Земља са само 330.000 хиљада становника већ је исписала историју фудбала. Многе симпатије су због свих тих успеха и страсти према фудбалу покупили и у нашем народу. Данас ће имати прилику да све то зачине новим подвизима. Против „гаучоса“ ће им бити тешко, али за њих та реч као да не постоји. И кад их сви отпишу, они себе не отписују никада. Таквим ставом су и дошли до четвртфинала ЕП и пласирали се у Русију на СП преко Хрватске, Турске и Украјине. Са таквим ставом ће и изаћи на терен и против великог фаворита, а онда — ко зна… Екипа Хеимира Халгимсона је најбољи доказ да се чуда дешавају.

Судија овог меча је Пољак Марчинак.

На терен ће на почетку утакмице за екипу Аргентине истрчати следећих 11 играча:

Исланд је објавио стартних 11:

© Виталий Белоусов / Уђи у базу фотографијаАтмосфера у Москви пред окршај Аргентине и Исланда
Атмосфера у Москви пред окршај Аргентине и Исланда - Sputnik Србија
Атмосфера у Москви пред окршај Аргентине и Исланда

Утакмица првог кола групе Д између Аргентине и Исланда игра се од 15 часова на стадиону Спартака у Москви. Погледајте како изгледа арена у којој ће се одиграти данашњи окршај у видеу од 360°: