Перу 0 – 1 Данска: Јурари прво скривио пенал, а онда казнио промашај Перуа (фото)

© Sputnik / Максим Блинов / Уђи у базу фотографијаЈусуф Јурари Поулсен
Јусуф Јурари Поулсен - Sputnik Србија
Светско првенство у Русији. Утакмица првог кола Ц групе Перу – Данска. Стадион „Мордовија“ у Саранску.

КРАЈ УТАМИЦЕ

Притисак ​Перуа у финишу меча засад без успеха.

Шмајхел није вадио лопту из мреже више од 500 минута.

80' Покушај Герера да ефектно постигне гол петом, без успеха.

59' ГОЛ! Јурари стрелац за Данску

57' Опасан напад Перуа, на крају ништа од промене резултата.

46' Почело је друго полувреме.

45'+Крај првог полувремена

45' Пенал Куеве завршава високо изнад пречке.

45' ПЕНАЛ ЗА ПЕРУ!

44' ВАР анализа старта над перуанским играчем у шеснаестерцу.

Мечу присуствује много више перуанских навијача.

38' Жути картон за Тапију, слободан ударац за двадесетак метара за Перу.

Легендарни голман Петар Шмајхел пре 20 година и његов син данас — на голу данске репрезентације.

Перу више напада (7), Данци тек после пола сата игре упутили први шут ка голу.

29' Добра прилика Перуа, на крају само корнер.

25' Без већих шанси у досадашњем току утакмице.

Занимљивост: Данашњи ривали су непоражени на претходних 15 утакмица.

© Sputnik / Михаил Сербин / Уђи у базу фотографијаНавијачица Перуа шаље пољубац
Навијачица Перуа шаље пољубац - Sputnik Србија
Навијачица Перуа шаље пољубац

Екипе засад изједначене.

1' Почела утакмица између Перуа и Данске.

УОЧИ МЕЧА…

Пол Погба у продору - Sputnik Србија
Тешко и заслужено: „Триколори“ сјајном реакцијом Погбе до 2:1 (видео, фото)

Перу је на светском првенству. То је само по себи вест. После 36 година нашли су се на највећој фудбалској смотри. Афера која их задесила сада је иза њих. Наиме, најбољег играча и капитена Паола Герера је због позитивног налаза на метаболит кокаин суспендовао Суд за спортску арбитражу у Лозани, међутим њихову одлуку такође суспендује Врховни суд Швајцарске, па ће љубимац нације предводити екипу. Јужноамериканци су без пораза дуже од 18 месеци, са чак 11 победа. Играју веома чврст фудбал, са мало примљених голова. Свакако екипа која има права да се нада проласку даље.

Данци су чести гости на великим такмичењима, али их углавном завршавају у првој фази. Лош старт их је коштао бољег пласмана и у Јужној Африци на СП и касније на ЕП 2012. године у Пољској. Сада имају шансу да у првој утакмици обезбеде бодове који ће им олакшати пут до нокаут фазе. Данци се уздају у снажну игру и „прву виолину“ екипе Кристијана Ериксона. Ако он буде на свом нивоу на овом првенству, Данска може да се нада лепом пласману. Такође, прекиди и скок игра су им јако оружје. У својој квалификационој групи су били други, иза Пољске, која и реално јесте боља екипа. На првенство су дошли после баража у ком су били бољи од Ирске, коју су после 0:0 у првој утакмици „демолирали“ са 5:0 у другој.

Чека нас занимљив меч, свакако. Две другачије школе. Два стила игре, а приближни квалитети. И једни и други желе даље. Прво место у групи Ц је, посебно после победе над Аустралијом, резервисано за Француску, тако да ће се између ове две екипе водити борба за друго место.

Судија овог меча ће бити Бакари Гасама из Гамбије.