Швајцарска шокирала Бразил! После 40 година „кариоке“ без победе на старту СП (видео,фото)

© Sputnik / Григорий Сысоев / Уђи у базу фотографијаФирминова реакција најбоље показуеј као се осећају и играчи и навијачи Бразила после утакмице
Фирминова реакција најбоље показуеј као се осећају и играчи и навијачи Бразила после утакмице - Sputnik Србија
Светско првенство у Русији. Утакмица првог кола Е групе Бразил – Швајцарска. Стадион „Ростов арена“ у Ростову на Дону.

Завршен је веома узбудљив дан на СП. Гледали смо три фантастичне утакмице, радовали се победи Србије и присуствовали великим изненађењима. Прво су Немци поражени од Мексика, а управо је Швајцарска ишчупала бод главним фаворитима — Бразилу.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

96' Шер блокира ударац.

Трилер у завршници

© Sputnik / Евгения Новоженина / Уђи у базу фотографијаДетаљ са утакмице Швајцарска - Бразил
Детаљ са утакмице Швајцарска - Бразил - Sputnik Србија
Детаљ са утакмице Швајцарска - Бразил

Нижу се шансе за Бразил: Миранда тик поред стативе

90' Фантастична прилика за Фирмина са 5 метара главом, голман излази као победник

88' Нејмар главом са 6-7 метара, Зомер сигуран

У последњих пет минута меча, Бразил мора на све или ништа

82' Велика прилика за Фирмина, који је тек ушао у игру у екипи Бразила

Бразил је започео учешће на Мундијалу победом последњих девет пута. Последњи меч првог кола у ком нису победили био је реми са Шведском (1:1) 1978. „Кариоке“ су заказале у првим мечевима на СП 1930. (изгубили 2:1 од Југославије) и 1934. (3:1 од Шпаније), али су у међувремену сакупиле 16 победа и два нерешена резултата.

© REUTERS / Damir SagoljРеакција Кутиња, стрелца првог гола на мечу
Реакција Кутиња, стрелца првог гола на мечу - Sputnik Србија
Реакција Кутиња, стрелца првог гола на мечу

Швајцарска се не задовољава бодом, и даље напада.

68' Нови жути картон добија Бехрами

Бразилци појачавају притисак.

50' ГОЛ! Стивен Цубер био је највиши у скоку после корнера и главом затресао мрежу Алисона

48' Први жути картон за Бразил, судија је опоменуо Касемира

46' Почело је друго полувреме.

© Sputnik / Григорий Сысоев / Уђи у базу фотографијаЗагрљени навијачи Швајцарске и Бразила
Загрљени навијачи  Швајцарске и Бразила - Sputnik Србија
Загрљени навијачи Швајцарске и Бразила

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

40' Тијаго Силва остао на трави након што је изблокирао шут који га је погодио у главу. Придигао се.

20' ГОЛ! Кутињо за 1:0 против Швајцараца

11' Стопостотна шанса Паулиња

Прелеп залазак сунца над Ростовом на Дону.

4' Шанса Шаћирија

1' Утакмица је почела!

© Sputnik / Алексей Мальгавко / Уђи у базу фотографијаОчекујући меч Бразил Швајцарска
Екипа Швајцарске
© Sputnik / Алексей Мальгавко / Уђи у базу фотографијаПочетак утакмице Бразил - Швајцарска
Почетак утакмице Бразил - Швајцарска - Sputnik Србија
Почетак утакмице Бразил - Швајцарска

УОЧИ УТАКМИЦЕ…

© Sputnik / Алексей Куденко / Уђи у базу фотографијаСудијска тројка се загрева пред меч Немачке и Мексика
Судијска тројка се загрева пред меч Немачке и Мексика - Sputnik Србија
Судијска тројка се загрева пред меч Немачке и Мексика
Велико славље играча Србије после последњег судијског звиждука - Sputnik Србија
Сјајан старт Србије, Коларов за битна три бода и велико славље (видео, фото)

Пратимо сјајне утакмице на првенству света. Данас смо славили победу Србије над Костариком после одличне игре и феноменалног гола Колорова из слободног ударца. У другој утакмици дана велико изненађење — актуелни светски првак Немачка је бачен на колена од фанатично борбеног Мексика, такође резултатом 1:0. А шлаг на торти у виду Бразила тек нас чека.

„Кариоке“ су дошле у Русију са само једним циљем. Једино што бих их задовољило јесте нова титула првака света, коју су пропустили да освоје када су били домаћини пре четири године. Кроз квалификације су буквално протутњали. Освојили су 41 бод и доживели само један пораз.

Са јаким противницима у припремном периоду забележили су рутинске победе. Падали су Немци, Руси, Хрвати, Аустријанци. Једини реми је био са Енглеском, без голова. Све осим убедљиве и рутинске победе над Швајцарком било би велико изненађење, уз све квалитете које та репрезентација поседује.

© Sputnik / Евгения Новоженина / Уђи у базу фотографијаШвајцарски навијачи пред меч са Бразилом
Швајцарски навијачи пред меч са Бразилом - Sputnik Србија
Швајцарски навијачи пред меч са Бразилом

Ђердан Шаћири - Sputnik Србија
Швајцарац из Гњилана провоцира Србију (фото)
Швајцарци се после данашњег резултата Србије налазе у незгодној ситуацији, под мало већим притиском, јер се Србија већ одлепила са три бода. Швајцарци на овом првенству заиста поседују квалитет. Завршили су други у групи, иза првака Европе, Португалије, и то само због лошије је гол разлике. У баражу су избацили Северну Ирску. У припремном периоду су бележили одличне резултате, тако да им барем самопоуздања не фали. Сигурно се неће предати и са „белом заставом“ изаћи пред звезде Бразила. Оно што је сигурно, биће јако тешко да сачувају своју мрежу. Оно што је евидентно, своје бодове ће тражити у следећем мечу, против Србије.

Победу Бразила очекује цео свет. Све осим тога било би веће изненађење, него што је то данас био пораз Немачке од Мексика. Али лопта је округла. А чуда се дешавају и на терену.