Закомпликовало се у групи Ф: Историјска победа Мексика, шампион нокаутиран (видео, фото)

© Sputnik / Алексей Филиппов / Уђи у базу фотографијаОчоа за сада брани све што иде ка њему
Очоа за сада брани све што иде ка њему - Sputnik Србија
Светско првенство у Русији. Утакмица првог кола Ф групе Немачка – Мексико. Стадион „Лужники“ у Москви.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90'+ Корнер. И Нојер у нападу

Немци крећу на све или ништа

89' Велика шанса за Немце, још један разочаравајући промашај, лопта је прохујала поред стативе.

Немци у Берлину у камерној атмосфери прате меч њихове репрезетације, што можда најбоље осликава игру актуелног светског првака:

81' Мексико нема намеру да стане! Лајун сјајно шутира јако десно искоса, али замало непрецизно

© Sputnik / Антон Денисов / Уђи у базу фотографијаГолман Мексика Очоа је сјајан на голу против Немаца
Голман Мексика Очоа  је сјајан на голу против Немаца - Sputnik Србија
Голман Мексика Очоа је сјајан на голу против Немаца

77' Мексиканци поново из контре у фантастичној шанси, лопта завршава преко пречке

74' У игру улази Рафаел Маркез. Ово је његово пето светско првенство.

63' Маказице Кимика, преко гола

61' Измена у немачкој репрезентацији — излази Кедира, улази Ројс

57' На другој страни, брза контра Немаца

57' Брза и прецизна акција Мексиканаца, која се завршила шутом изнад гола

Десет минута другог полувремена, јалова иницијатива Немачке, покушавају шутевима из даљине

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

И поред изненађујућег вођства и притиска Немаца, Мексиканци се не повлаче и настављају да прете из контранапада.

39' Тони Крос погађа пречку из слободног ударца након сјајне одбране голмана Мексика Очое.

35' ГОЛ! Ирвинг Лозано за вођство против Немачке

Још увек без промене резултата.

Велики број прекида на мечу због грубих фаулова, али ирански судија још ​не посеже за картонима.

Немци много греше на средини терена, што Мексиканцима отвара шансе за контранападе

Један немачки пензионер кренуо је трактором на СП у Русији, стигао је на овај меч и управо се налази на трибинама стадиона у Москви.

Немци све конкретнији.

16' Умало аутогол Мексика, опасан шут Кедире.

10' Још једна шанса Мексика, Нојер на висини задатка.

2' Рана иницијатива Мексика.

1' Утакмица је почела.

Велико славље играча Србије после последњег судијског звиждука - Sputnik Србија
Сјајан старт Србије, Коларов за битна три бода и велико славље (видео, фото)

Још једна утакмица која обећава добар фудбал. После одличне игре Србије и сјајног гола Коларова из слободног ударца, на терен излази један од главних фаворита СП, екипа Немачке.

О њима не треба трошити много речи. Посебно после прилика/неприлика које су задесиле Шпанију, Немачка избија као најбољи представник Европе. Нојер, Кедира, Корс, Озил, Милер… Имена која говоре све сама за себе. Немачка има и традицију резултата. Зна како се освајају турнири. Подизали су „богињу“ намењену прваку света чак четири пута. У припремним мечевима нису играли како знају, али то не треба да чуди. Они су најбољи кад је најпотребније. Мексико им је прва препрека.

Мексиканци имају своју рачуницу.  У квалификацијама су били одлични. Мада и реално по квалитету су изнад свих противника са којима су играли.  Само су потврдили свој квалитет. У припремом периоду су поражени само од Хрватске, 1:0, док су непоражени остали у 7 утакмица. То им свакако даје наду да могу имати запажену улогу у Русији. Играју модеран фудбал. Са доста трчања, додавања. Не плаше се имена противника, и редовни су учесници завршних смотри.

Немачка у просеку постиже три и по гола по утакмици на првим мечевима светских првенстава откад су последњи пут изгубили утакмицу првог кола — пре 36 година против Алжира. Мексику је било потребно 56 година да први пут победи на отварању СП — до победе су дошли из деветог покушаја на домаћем терену 1986.