Голчина Мертенса из волеја и одлични Лукаку за 3:0 (фото)

© Sputnik / Владимир Астапкович / Уђи у базу фотографијаЛукаку слави погодак против Панаме
Лукаку слави погодак против Панаме - Sputnik Србија
ДАН 5: Светско првенство у Русији. Утакмица првог кола Г групе Белгија – Панама. Стадион „Фишт“ у Сочију.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

83' Слободан ударац Азара из изгледне позиције, само до живог зида

75' Лукаку решава питање победника  3:0 за Белгију

69' ГОЛ! Ромелу Лукаку за 2:0

60' Примљени гол пробудио екипу Панаме, која све више и више времена проводи на половини Белгијанаца

58' Нова прилика за Панаму

49' Најбоља прилика за Панаму да постигне први погодак на СП. Од свега само корнер. У шанси је био Муриљо.

47' ГОЛ! Мертенс након волеја савладава голмана Панаме

Погледајте феноменалан гол Мертенса под пречку немоћног Пенеда

46' Почео је други период игре

Селектор Ернан Гомез, који је најпре на одвео своју Колумбију на СП у Француској 1998, затим четири године касније Еквадор, Панаму води од 2014. године и са њом је постигао историјски успех.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

40' Акција Белгије по десној страни, одличан шут искоса који фантастични Пенедо избија у корнер

Посед лопте је на страни Белгије, стварају шансе и полушансе, али голман Пенедо је фантастичан у последњих 10 минута.

© Sputnik / Нина Зотина / Уђи у базу фотографијаНавијачи Панаме пресрећни што своју екипу могу да гледају на СП
Навијачи Панаме пресрећни што своју екипу могу да гледају на СП - Sputnik Србија
Навијачи Панаме пресрећни што своју екипу могу да гледају на СП

Панама је 11. земља зоне КОНКАКАФ-а која учествује на Мундијалу, након Тринидада и Тобага 2006.

25' Панама долази до прилике да убаци лопту у шеснаестерац Белгије, на другој страни Белгија прети контром. Корнер

14' Меније добија жути картон

Белгија диктира темпо од самог почетка, држи лопту у свом поседу и покушава да нађе пут до мреже

7' Фантастичан шут Мертенса, голман избацује лопту у корнер.

Ово је први наступ Панаме на светским првенствима

1' Утакмица је почела

Шведска - Јужна Кореја - Sputnik Србија
Шведска 1 — 0 Јужна Кореја: Много борбе, шанси и промашаја, ВАР одлучио победника (фото)

Гледамо изузетно занимљиво првенство. Завршена је прва утакмица петог дана првенства, победом Шведске. После много неискоришћених шанси, до победе су дошли голом из пенала, који досуђен након „консултовања“ са ВАР системом.

У другом мечу нас очекује репрезентација Белгије. Екипа са великим звездама Азаром, Витселом, Лукакуом, Де Бројнеом и један од фаворита на првенству, нема чега да се плаши у овом мечу.

Играју фантастичан фудбал у последње време и у серији су од 19 утакмица без пораза. То им даје огромно самопоуздање да могу да направе велики резултат у Русији.. Играју изузетно нападачки, постигли су чак 43 гола. Такође, одбрана је одрадила свој посао беспрекорно, примивши их само 6. Очекује се рутинска победа у првом мечу, а капацитет ове екипе је далеко већи. Не би било чудно да изједначе свој највећи успех на СП, када су 1986. играли полуфинале.

Панама је дебитант на Светским првенствима. Историјски успех су већ направили. Нашли су се међу 32 екипе, и сада могу да уживају на терену. Најјача страна ове екипе је тимски дух који их карактерише. Немају великих звезда, ослањају се на заједништво и велику пожртвованост. Пре три године ова екипа је освојила треће место на Голд купу у САД. Такође су били и финалисти тог такмичења 2013. године.

И поред свега наведеног, ова екипа је међу најслабијим на првенству уз Саудијску Арабију. Ефикасност им није јача страна, и све осим високог пораза за њих би представљало велики успех. А можда се баш то покаже као њихов адут у мечу. Јер, дефинитвно немају шта да изгубе, од њих нико ништа не очекује, и растерећеност уз огромну жељу можда буде од круцијалног значаја.

Очекује нас меч у ком Белгија жели и има прилику да демонстрира силу против далеко слабије екипе, и осталима првенству пошаље јасну поруку, да су дошли у Русију, како би се борили за највиши пласман. Ако рано „отворе“ противника, не би било чудо и да напуне мрежу „до врха“. Панама ако успе да издржи без примљеног гола бар до полувремена, може да се нада нечему, и да игра на лопту нервозе која би се јавила у редовима „црвених ђавола“.