Шведска 1 — 0 Јужна Кореја: Много борбе, шанси и промашаја, ВАР одлучио победника (фото)

© Sputnik / Григорий Соколов / Уђи у базу фотографијаШведска - Јужна Кореја
Шведска - Јужна Кореја - Sputnik Србија
ДАН 5: Светско првенство у Русији. Утакмица првог кола Ф групе Шведска — Јужна Кореја. Стадион „Нижњи Новгород“ у Нижњем Новгороду.

Гледамо изузетно занимљиво првенство. Завршена је прва утакмица петог дана првенства, победом Шведске, после много неискоришћених шанси, до победе су дошли голом из пенала, који досуђен након „консултовања“ са ВАР системом. Покушали су Корејци после примљеног гола да дођу до изједначења, створили више шанси пред голом Олсена, посебно у надокнади времена, али нису имали среће.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

Ређају се акције Кореје, без промене резултата

92' Велика шанса за изједначење, ударац главом поред десне стативе

Након гола уследиле су две полушансе за Јужну Кореју. Ратници са Далеког истока немају шта да изгубе и брзо долазе до шеснаестерца противника. Засад без велике шансе.

66' ГОЛ! Гранквист сигуран са беле тачке

Овде можете погледати снимак гола Андреаса Гранквиста

63' Након анализе ВАР система досуђен пенал за Шведску

62' Гужва у шеснаестерцу Јужне Кореје, после старта одбране на земљи се нашао један фудбалер Шведске. Судија је пустио да се игра настави

Ова утакмица је имала занимљиву увертиру — након што су Швеђани нашли начин да завире на јужнокорејски затворени тренинг, Кореја је узвратила још лукавије.

57' Кореја је повукла контру по левој страни, али опет без завршног паса

56' Велика прилика за Шведску, лопта избијена са гол линије

52' Прва шанса и на другој страни, без промене резултата

50' Наставља се у истом ритму, Шведска на почетку полувремена ниже шансе. Још једна добра акција и непрецизан шут са двадесетак метара

46' ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45' КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

Јужна Кореја је препустила иницијативу Шведској, како би могла да запрети из контри. У два наврата су могли боље да реагују у шеснаестерцу противника. Шведска је при крају кренула жесток, створила неколико полушанси, и највероватније је оштећена за пенал у 43. минуту. Судија није посегао за системом ВАР.

43' Невероватна шанса Швеђана

38' Још један контранапад Кореје након конфузије Швеђана пошто судија није свирао фаул на половини терена

35' Брза контра Корејаца, ипак без шута ка голу Сон Хеунг Мин

© Sputnik / Григорий Соколов / Уђи у базу фотографијаПоред шанси Шведске, утакмицу обележава висок ритам и велика борбеност Јужнокорејаца
Поред шанси Шведске,  утакмицу обележава висок ритам и велика борбеност Јужнокорејаца - Sputnik Србија
Поред шанси Шведске, утакмицу обележава висок ритам и велика борбеност Јужнокорејаца

Данашњи ривали су први меч одиграли на 1948. на Олимпијским играма у Лондону, а Швеђани су тада победили са 12:0. Све утакмице које су играли након тога биле су пријатељске, а Скандинавци су једном славили, док је двапут било нерешено.

29' Берг поново у прилици, изблокиран клизећим стартом борбеног Корејца

21' Нова шанса за Шведску после корнера. Ударац главом лопта пролази поред стативе

20' Стопостотна шанса за Шведску, промашај са пет метара, голман Ким Син Гјо рефлексно скинуо шут Маркуса Берга

16' Прва шанса за Швеђане

12' Први жути картон на утакмици, опоменут је играч Јужне Кореје Ким Шин Ук после прекршаја

У првих десетак минута игру су обележили прекршаји.

© Sputnik / Александр Вильф / Уђи у базу фотографијаИгра се јако, са пуно дуела и прекршаја. Као што се и очекивлао, нема лепршаве игре,
Игра се јако, са пуно дуела и прекршаја. Као што се и очекивлао, нема лепршаве игре, - Sputnik Србија

6' Прва шанса на утакмици за Јужну Кореју после слободног ударца са леве стране

© Sputnik / Александр Вильф / Уђи у базу фотографијаНавијачи Јужне Кореје на стадиону у Нижњем Новгороду
Навијачи Јужне Кореје на стадиону у Нижњем Новгороду - Sputnik Србија
Навијачи Јужне Кореје на стадиону у Нижњем Новгороду

1' Почиње друга утакмица првог кола групе Ф између Шведске и Јужне Кореје.

© Sputnik / Григорий Соколов / Уђи у базу фотографијаНавијачи Шведске на стадиону у Нижњем Новгороду

Очоа за сада брани све што иде ка њему - Sputnik Србија
Закомпликовало се у групи Ф: Историјска победа Мексика, шампион нокаутиран (видео, фото)

После јучерашњег бурног дана у ком се свашта издешавало — потпуни потоп светског шампиона, разочарање главног фаворита за титулу Бразила, и велика, дуго очекивана победа Србије на СП, зачињена фантастичним голом јунака дана — Александра Коларова, чији је гол на новом велелепном стадиону „Самара арена“ био и први званично постигнут на њему (због чега је наш капитен и награђен пригодним и лепим поклоном), првенство се наставља. Први на терен излазе репрезентативци Шведске и Јужне Кореје.

Швеђани су, после паузе дуге чак 12 година, поново на смотри најбољих. Ова екипа у својој историји има неколико изузетно запажених резултата. Једном су поражени у финалу од Бразила, сада већ далеке 1958. године, а чак четири пута су играли полуфинале СП. На овом првенству их очекује тежак посао да се нађу у нокаут фази, јер за противнике имају Немце и како смо јуче видели веома расположене Мексиканце, који су приредили једно од највећих изненађења досадашњег тока првенства, које је чак нешто касније изазвало и земљотрес који се осетио чак у Чилеу.

Träning på matcharenan i Nizhni Novogorod. #viärsverige

A post shared by Sweden Men's National Team. (@swemnt) on Jun 17, 2018 at 2:23am PDT

Шведска своју шансу за освајање бодова на првенству мора да тражи данас. Јужна Кореја је екипа против које могу да победе. Са рањеном Немачком и Мексиком у налету, биће неупоредиво теже. Да им је ту најбољи играч Златан Ибрахимовић, све било много лакше, али он је ту само као навијач. Међутим, ни без њега то није екипа која игра лош фудбал. У Русију су дошли кроз бараж, у ком су направили једно од прворазредних изненађења избацивши Италију!

Екипа игра јако тврдо, како смо уосталом и навикли од Швеђана. Јаки су у дуелу, чврсти, дисциплиновани, нарочито у одбрани и примају јако мало голова. Напад им је слабија страна. Играју „дугим лоптама“ и нису много креативни, али су веома спремна екипа у којој свако зна шта треба да ради.

Трениг репрезентативаца Јужне Кореје - Sputnik Србија
Лукави Корејци: Kако је азијски тим преварио Швеђане

Јужна Кореја је вицешампион Азије. Умели су досад да изненаде на мундијалима, као 2002. године, када су заузели невероватно четврто место. Тада су били и домаћини првенства. У Русији нису имали среће приликом жребања и упали су групу из које тешко да могу да прођу даље. За бодове ће морати да се боре у данашњем мечу. Мада, сведоци смо да су изненађења и те како могућа, а они су већ показали како се то ради.

Ослањају се на брзину, тимску игру, солидно су технички потковани. Умеју да изгарају за дрес који носе и та жеља да свих 90 минута пруже све што могу и дају последњи атом снаге, често је била превага у њиховим победама. Тога сигурно неће фалити на терену.

Иако нису атрактивни противници, утакмица може бити занимљива. Два потпуно различита стила игре, два различита приступа фудбалу. Швеђани ће гледати да што више успоре и умртве игру, док ће Корејци покушавати пасом и трчањем да дођу до гола. Средина и напад су им бољи део екипе, док одбрана уме да буде рањива. Напад је најбоља одбрана, и тога ће морати да се држе ако желе бодове, јер ако буду сатерани у својих 30 метара, лако могу да буду матирани.