1:2 Енглеска из понора до великог славља у 90. минуту (фото)

© REUTERS / Sergio PerezХари Кејн слави победу над Тунисом
Хари Кејн слави победу над Тунисом - Sputnik Србија
ДАН 5: Светско првенство у Русији. Утакмица првог кола Г групе Тунис – Енглеска. Стадион „Волгоград арена“ у Волгограду.

Још једна утакмица на првенству која јасно показује да нема апсолутних фаворита и аутсајдера. Иако је Енглеска целу утакмицу била боља, стварала шансе, до победе је дошла тек у надокнадном времену, сјајном сналажљивошћу капитена Кејна после једне одбијене лопте. На другој страни, Тунис је имао своје шансе, постигао гол из оправдано досуђеног једанаестерца. Борио се до самог краја и био веома близу нове сензације на СП, и придруже се екипама које су то већ урадиле: Исланду, Швајцарској и Мексику.

© Sputnik / Константин Чалабов / Уђи у базу фотографијаВелико славље Енглеза после гола за победу у надокнади времена
Велико славље Енглеза после гола за победу у  надокнади времена - Sputnik Србија
Велико славље Енглеза после гола за победу у надокнади времена
© REUTERS / Ueslei MarcelinoТуга навијача Туниса, која јасно показукје колико би им значио бод против Енглеза
Туга навијача Туниса, која јасно показукје колико би им значио бод против Енглеза - Sputnik Србија

КРАЈ УТАКМИЦЕ

91' ГОЛ! Кејн главом тресе мрежу Туниса

Погледајте други гол капитена Енглеске

90' Нови корнер за Енглеску

83' Корнер за Енглеску, поново Јанг, голман боксује далеко у поље

78' Ешли Јанг преко живог зида и преко гола, без посла за голмана Туниса

77' Слободан ударац за Енглезе са 18-19 метара.

Судећи према реакцијама људи по кафићима, Срби навијају за Тунис

Статистика на страни Енглеза

Још двадесетак минута игре, има ли Тунис снаге за ново прворазредно изненађење?

63' Још једна одлична дијагонала Хендерсона, у стилу Џерарда. Лингард не стиже.

© Sputnik / Александр Кряжев / Уђи у базу фотографијаНавијачи Туниса на утакмици
Навијачи Туниса на утакмици - Sputnik Србија
Навијачи Туниса на утакмици

Време одмиче, притисак Енглеза се повећава. Тунис засад без панике у одбрани.

51' Током извођења корнера, Кејн је повучен и пао је, али судија је показао да нападач Енглеске симулира. На поновљеном снимку се јасно видело да нападач Тотенхема није пао на своју иницијативу.

46' Почело је друго полувреме

© Sputnik / Константин Чалабов / Уђи у базу фотографијаВелико славље Тунишана
Велико славље Тунишана - Sputnik Србија
Велико славље Тунишана

45' Крај првог полувремена

44' Велика шанса за Енглезе, голман Туниса испао, лопта погодила стативу

​Први гол једне афричке репрезентације на овом Мундијалу

35' ГОЛ! Ферјани Саси сигуран са беле тачке

32' ПЕНАЛ ЗА ТУНИС!

27' Тунишани се ослобађају притиска и почињу да стварају шансе

24' Енглеска не стаје

© Sputnik / Александр Кряжев / Уђи у базу фотографијаСлавље Енглеза после гола Кејна
Славље Енглеза после гола Кејна - Sputnik Србија
Славље Енглеза после гола Кејна

16' Промена на голу Туниса, Асан излази због повреде, мења га Бен Мустафа

11' ГОЛ! Хари Кејн сигуран за рано вођство Енглеза

4' Још једна стопостотна прилика за Енглезе, Стерлинг се обрукао, промашио празан гол са 5-6 метара

2' Велика шанса за Енглезе, корнер

1' Почела је друга утакмица првог кола групе Г између репрезентација Туниса и Енглеске

УОЧИ УТАКМИЦЕ…

Лукаку слави погодак против Панаме - Sputnik Србија
Голчина Мертенса из волеја и одлични Лукаку за 3:0 (фото)

Завршене су прве две утакмице 5. дана првенства. Фаворити су били сигурни, за разлику од јучерашњег дана, када смо видели највећа изненађења досадашњег тока Мундијала — пораз Немачке и реми Бразила. Шведска је савладала Јужну Кореју са 1:0, голом Гранквиста, док је Белгија, после доста муке у другом полувремену, сјајним головима Мартенса и Лукакуа (два комада) са 3:0 победила дебитанта на СП Панаму.

Сада чекамо и последњи меч дана.

Тунис је екипа која никада није прошла  групну фазу такмичења, али се налази у одличној серији резултата. Одиграли су нерешено против Турске и Португалије, док су победили Костарику и Иран. Против Шпаније су забележили пораз, али само од 1:0. То им је довољан показатељ да могу да играју и против славнијих екипа и да немају чега да се плаше. Да се не налазе у групи са Енглезима и Белгијанцима, можда би овај тим могао да уради и нешто више у Русији. Овако, биће им јако тешко…

Енглеска на свако првенство долази као фаворит или као фаворит из сенке. Мада нису скоро направили неки врхунски резултат, играчи који махом играју у Премијер лиги, по многима најјачој на свету, морају да имају велике амбиције. Иако им је екипа доста подмлађена, квалитет свакако имају. Играчи су жељни доказивања, Стерлинг и Хари Кејн предводе напад. Одличан су тандем, и вечерас не би требало да имају проблема да савладају Тунис. Већ ускоро ћемо видети колико ћемо моћи да очекујемо од Енглеза на првенству у Русији.

A post shared by England (@england) on Jun 18, 2018 at 9:15am PDT

Све осим победе Енглеске било би велико изненађење, али Тунис није без шанси да уради нешто више у овом мечу. Видели смо да је Панама против сјајне Белгије имала своје прилике, и питање је шта би било да је неку од својих шанси искористила. Бод би им био велики кô кућа, а до њега са много труда и мало среће могу да дођу.

Погледајте шта о овом мечу мисли прослављени тренер Манчестер јунајтеда Жозе Морињо — да ли Тунис може да изненади Енглеску:

Оно што је занимљиво за ове противнике, да су играли  пре 20 година на СП 1998. Енглеска је победила Тунис резултатом 2:0 у Марсеју. Стрелци су били капитен Алан Ширер у 43. и Пол Сколс у 89. минуту, а данашњи селектор Енглеске Гарет Саутгејт је на тој утакмици дебитовао на СП, што је био и једини пут на том првенству да је био у стартној постави.