Русија слави 3:1: „Баћушке“ из тешке артиљерије, Салах пакује кофере (фото)

© Sputnik / Алексей Филиппов / Уђи у базу фотографијаЕл Нени и Артјом Џуба
Ел Нени и Артјом Џуба - Sputnik Србија
Дан 6: Светско првенство у Русији. Утакмица другог кола А групе Русија – Египат. Стадион „Санкт Петербург“ у Санкт Петербургу.

Фантастичан завршетак дана за све навијаче у Русији. „Баћушке“ су се прве квалификовале у осмину финала, иако многи нису веровали да им је место на првенству. Пласирали су се јер су домаћини. А онда је уследила руска рапсодија. Демолирана је Саудијска Арабија са 5:0, а онда Египат са све Салахом, са изненађујуће високих 3:1. Поново је стрелац био Черишев, који је добио шансу на мечу после повреде Џагојева, и сјајно је искористио. Русија је, што тек нико није очекивао, најефикаснија екипа шампионата, са 8 постигнутих голова. Неколико је било изузетно лепих, посебно Џубин трећи гол против Египта.

Салах, нажалост, није успео да оствари снове својих сународника, и после групне фазе мораће да пакује кофере.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

И репрезентација Србије помно прати утакмицу Русија — Египат и навија за „баћушке“.

Бора Чорба сјајно у стиховима за Спутњик коментарише чудо Русије и Мухамеда Салаха

72' ГОЛ! Салах прецизан и миран, Акинфејев није имао шанси

Погледајте Салахов први гол на шампионату

71' ПЕНАЛ ЗА ЕГИПАТ

67' Најбоља прилика за Египат у другом полувремену, Трезеге мало поред леве стативе

62' ГОЛ! Џуба за 3:0! Руси пуцају из тешке артиљерије!

Погледајте и како су Руси дошли до трећег гола

59' ГОЛ! Черишев удвостручава предност Русије!

Погледајте гол којим се Черишев изједначио са Роналдом по броју голова на СП 2018.

56' Салах опасан пред голом Русије. Изблокиран

46' ГООООООЛ! Русија води! После боксовања Ел Шанавија, лопта је враћена у казнени, а несрећни Фати качи лопту коленом и вара свог голмана за огромно славље у Санкт Петребургу

Погледајте како је то изгледало на видео-снимку

Стадион прима 68.000 људи, а како остатак Русије прати свој вољени тим

Гледамо одличну утакмицу. Русија је, ношена бодрењем навијача, кренула жестоко од почетка. Неколико отворених шутева из даљине, убацивања са стране… Али засад без гола. На другој страни, Египат у одбрани прилично сигуран. Голман Ел Шанави им улива самопоуздање. У нападу су јако паметни, стрпљиви. Имали су своје прилике, Салах је у једном тренутку био изблокиран у последњој секунди.

45' КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

Док се свет свађа — Меси или Роналдо, Би-Би-Си има јасан став: један је Краљ

Ел Шанави одличан на голу Египта у досадашњем току меча:

© Sputnik / Рамиль Ситдиков / Уђи у базу фотографијаЕл Шанави за сада брани
Ел Шанави за сада брани  - Sputnik Србија
Ел Шанави за сада брани

Египат стрпљивом игром долази до јако добрих шанси… Салах на тренутке веома опасан

34' Велика шанса за Салаха, изблокиран у послењој секунди, од свега само корнер за Египат

Гледамо фантастичну утакмицу, сјајан темпо и много шутева, углавном ка голу Египта.

17' Фантастичан шут Черишева са 25 метара, лопта пролази тик преко пречке

16' Одлична шанса Трезегеа, шут са леве стране искоса тик поред леве стативе голмана

Погледајте како је легендарни Морињо „видео“ ову утакмицу

Сјајан почетак Русије, нижу се напади ка голу Египта

7' Головин краде лопту, стуштио се ка голу Египта и шутирао са 17-18 метара, лопта пролази поред десне стативе

6' Одличан ударац главом са 6 метара, али право у египатског голмана

5' Корнер за Русију

1' Утакмица је почела

УОЧИ УТАКМИЦЕ…

Славље руских репрезентативаца након убедљиве победе над Саудијском Арабијом - Sputnik Србија
Четворо славних Руса имају моћну поруку за Зборнују команду

Прва утакмица другог кола групе А стартује у 20 часова. Домаћин Русија поново излази на терен. Иако их многи сматрају једном од најслабијих екипа на турниру, они су све изненадили добром и пре свега ефектном игром на отварању СП, када су са великих 5:0 савладали Саудијску Арабију.

Сада излазе на мегдан Египту, који ће бити појачан за „краља“ Салаха. Важност ове утакмице су препознали сви у Русији. Навијачи опкољавају Санкт Петербург (што можете видети у преносу који реализујемо за вас) и подршка са трибина ће бити невероватна, што може бити велики ветар у леђа „баћушкама“.

​Евентуaлна победа би за Русе значила пролазак у нокаут фазу. То свакако мало њих очекује, али навијачи су ту. Цела Русија је уз своје фудбалере. Противник није несавладив, али мораће много да се потруде. У првом мечу је повређен једна од најбољих играча Џогајев, што ће им свакако бити хендикеп. Али нико не помишља на победу. Пуни су самопоуздања, а Черишев се већ на првом мечу показао као одлична замена. Не сумњамо да ће бити и на овом, ако буде разигран од почетка. Иако их неки сматрају фаворитима у овом мечу, ипак је ближе истини да фаворита на овом мечу нема. Победиће онај који буде имао јачу жељу за победом и то покаже на терену.

Египат ће добити велико појачање у виду једног од најбољих играча данашњице, Мухамеда Салаха.

Екипа која је већ била одлична у првом мечу и сјајно одиграла против Уругваја, од ког је несрећно изгубила голом Хименеза у 90. минуту. Данашња три бода више значе Русима, док Египат може да игра и на нерешено и да пролаз евентуално тражи у трећем колу са нејаком Саудијском Арабијом. Све су то нагађања, а шта је Ектор Купер спремио за меч, видећемо веома брзо.

Очекује нас дерби дана, утакмица у којој је све отворено. Египат са Салахом против никад мотивисанијих Руса. Сваки исход је могућ!