1:0 Бледи Уругвај за 1. место против Русије, Саудијци против Салаха за опроштај (фото)

© REUTERS / Marcos BrindicciРепрезентативци Уругваја након гола Суареза
Репрезентативци Уругваја након гола Суареза - Sputnik Србија
Дан 7: Светско првенство у Русији. Утакмица другог кола А групе Уругвај – Саудијска Арабија. Стадион „Ростов арена“ у Ростову на Дону.

У најави ове утакмице писали смо да нас очекује голеада и да ће Уругвај напунити мрежу Саудијаца. Међутим, овај меч је обележила управо одлична игра аутсајдера. Заиста су играли добро против апсолутног фаворита, против Година, Каванија, који се јесу трудили, играли до шеснаестерца противника, али без онолико шанси колико су прижељкивали њихови навијачи. Саудијска Арабија је заиста скупо продала кожу, створила неколико шанси, али без успеха. Успела је да се подигне после шокантног пораза од 5:0 на старту, и да се представи у лепом светлу, али јој то није много значило у резултатском смислу. Остаје на 0 бодова, и остаје им меч са Египтом, који ће за обе екипе имати ревијални карактер. Русија и Уругвај ће играти за прво место у групи А.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

86' Кавани покушава, али нема среће. Још увек није постигао гол на овом СП.

80' ​Тореира јаким ударцем на гол лоптом погађа Каванија у главу, што јој мења правац. Лопта пролази поред затеченог голмана, али удара у стативу.

Луис Суарез је гол посветио својој жени, која је у другом стању:

67' Слободан ударац за Саудијску Арабију. Оштар центаршут на петерац, одбрана Уругваја сигурна.

57' Двострука измена у репрезентацији Уругваја — улазе Лаксалт и Тореира, а излазе Весино и Родригез

50' Фантастичан шут Суареза са 30 метара из слободњака, голман одличном реакцијом спасава гол.

46' Почело је друго полувреме

Вођство Уругваја никог није изненадило. Сјано се снашао одлични Суарез, али игра је изненадила многе. Саудијска Арабија има већи посед лопте, 57% према 43%. Такође има већи број тачних пасова, невероватних 89% наспрам одличних 86% Уругваја. Стварају шансе, али им фали завршни пас, како би опасније угрозили голмана Муслеру.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45+' Солидна прилика за Саудијце

Суарез је постигао свој 52. гол на јубиларној стотој утакмици за репрезентацију:

23' ГОЛ! Суарез

20' Шанса Саудијске Арабије по десној страни одлази у неповрат

8' Још једна лопта у шеснаестерцу Уругваја, без посла за голмана Муслеру.

7' Слободан ударац за Саудијску Арабију са 22 метра, мало искоса са леве стране. Елбрејк Погађа живи зид.

1' Почела је утакмица другог кола групе А између Уругваја и Саудијске Арабије.

© REUTERS / Marko DjuricaРепрезентативци Уругваја пред меч против Саудијске Арабије

Ел Нени и Артјом Џуба - Sputnik Србија
Русија слави 3:1: „Баћушке“ из тешке артиљерије, Салах пакује кофере (фото)

У првом мечу ове групе, Русија је била фантастична против Египта и обезбедила убедљиву победу, коју је Салах само ублажио из пенала направљеног над њим. Ову победу Русије су пратили и наши репрезентативци, уз бурно навијање за „зборнају“.

Данас на терен излази други пар из те групе, Урагвај и Саудијска Арабија. Јужноамериканци су апсолутни фаворити у овом мечу. Претходно су се мучили против ослабљеног Египта, који није мого да рачуна на најбољег играча Салаха. Успели су да победе голом Хименеза у 90. минуту. Сада ће имати далеко лакши задатак и очекује се рутинска победа, са више голова разлике.

Славље играча Уругваја после гола Хименеза против Египта - Sputnik Србија
Египaт — Уругвај: Кад неће Суарез, ту је Хименез — у 90. минуту (видео)

Све осим тога сматрало би се изненађењем. Ово је прилика да се на најбољи начин искупе својим навијачима, који од њих очекују да оправдају квалитет који заиста поседују. Суарез је био потпуно индиспониран у првој утакмици, зато сада жели да покаже да је у доброј форми, и заједно са Каванијем ће бити ударна игла екипе.

Саудијска Арабија је, уз Панаму, вероватно најслабија екипа на шампионату. Русија им је са пет голова напунила мрежу до врха. Ако се распуца двојац из Уругваја, можда могу и горе да прођу. Нико им не даје никакве шансе за пролазак даље, а после таквог старта, вероватно ни сами не верују у чудо. Од њих се очекују да што „скупље“ продају кожу, и да борбом и залагањем надокнаде слаб квалитет, како би им бар њихови навијачи „опростили“. Уколико изгубе, остаје им меч са Египтом, који ће бити ревијалног карактера за крај и опроштај са Мундијала.

Гледаћемо меч са много акција на половини Саудијске Арабије. Уругвај уме да игра јако атрактивно, посебно ако добије простора. Време је да Суарез и Кавани прораде и наместе „нишанске справе“, тако да можемо да очекујемо много лепих потеза и ефектних голова, у првој утакмици ових екипа на неком великом такмичењу.