1:1 ВАР, храбра Аустралија и сјајан гол Ериксена за поделу бодова (видео, фото)

© Sputnik / Максим Блинов / Уђи у базу фотографијаЖестока борба на терену у мечу Данска Аустралија
Жестока борба на терену у мечу Данска Аустралија - Sputnik Србија
Дан 8: Светско првенство у Русији. Утакмица другог кола Ц групе Данска – Аустралија. Стадион „Самара арена“ у Самари.

Одлична утакмица је за нама. Није било много лепих потеза, али узбуђења пред оба гола није недостајало, посебно не пред голом Шмајхела, који је у неколико наврата, а нарочито пред сам крај меча, спасао Данску од пораза. Аустралија је успела да се опорави од раног вођства  Скандинаваца, успела да изједначи голом из пенала, после чега је кренула организовао у напад. Али више од тога очигледно нису могли. Сјајни Шмајхел на голу и непрецизни нападачи Набу и касније Јурич који га је заменио, нису успели да нађу пут до мреже. Бод који Данцима  доноси велике шансе да прођу даље, иако игром нису баш то заслужили, док Аустралија мора да се нада чуду Перу против Француза у утакмици која се игра од 17 часова.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90'+ Корнер за Данску у судијској надокнади, на крају голман хва

88' Арзани па Леки у феноменалним шансама, Шмајхел наставља да брани изузетно

85' Жути картон за Систа након приговора судији.

Коментар аустралијских навијача на стадион и атмосферу у Самари:

74' Повреда Набуа, улази Јурич за репрезентацију Аустралије.

© Sputnik / Максим Блинов / Уђи у базу фотографијаПовређени напдач "кенгура" Ендру Набу
Повређени напдач кенгура Ендру Набу  - Sputnik Србија
Повређени напдач "кенгура" Ендру Набу

72' „Кенгури“ све опаснији, две шансе у једном минуту.

71' Муј шутира јако из велике удаљености, тик изван оквира гола.

68' Притисак Аустралије, стежу обруч око шеснаестерца Данске, али и даље без резултата

58' Контранапад Аустралије по левој страни, убачена лопта у шеснаестерац, али Данци рашчишћавају опасност.

51' Шанса Данске, јак шут поред леве стативе, судија пропушта прилику да досуди корнер.

46' Почело је друго полувреме.

Веома занимљива утакмица. Данци су повели после сјајне акције и фантастичним голом свог најбољег играча Кристијан Ериксена, који је поцепео мрежу одличног Рајана. Аустралија се брзо оправила, кренула у напад, нанизала неколико шанси, и на крају успела да дође до једанаестерца, који је уследио после корнера. Играње руком Данске одбране потврдио ВАР систем. Занимљиво је да је пре корнера био фаул у нападу Аустралије, који судија није видео.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

38' ГОЛ! Миле Јединак поново сигуран са беле тачке. Резултат Данска 1  1 Аустралија.

Погледајте други гол Милета Јединака из пенала, први на овој утакмици.

37' ПЕНАЛ за Аустралију! Шмајхел и Јединак очи у очи.

36' После корнера Аустралије, слаб шут ка голу, судија сумња на играње руком, ВАР одлучује о пеналу.

31' ​„Кенгури“ нижу полушансе, још један продор по средини, последња линија Данаца засад сигурна.

26' Аустралија напада, свесна да нема времена за калкулисање. Још једна солидна акција коју су Данци успели да рашчисте.

25' Одлична акција Данаца по десној страни, добар центаршут, Ериксен одлично скаче и главом шаље лопту близу леве стативе.

23' Аустралија се буди, добар напад кроз средину и шут са 17 метара. Без посла за Шмајхела

7' ГОЛ! Ериксен закуцава левом на фантастичан начин за 1:0, Данска стиче рану предност

Овде можете видети прелепи гол Ериксена после сјајне акције и закуцавање у мрежу Рајана.

5' Шанса за Аустралију, Леки шутира главом, али преко гола.

2' Први слободан ударац за Данску, али нико од играча Данске не успева да захвати лопту у шеснаестерцу, од свега само корнер.

1' Почела је прва утакмица другог кола групе Ц између Данске и Аустралије.

© REUTERS / David GrayПечетак утакмице Данска Аустралија
Печетак утакмице Данска Аустралија - Sputnik Србија
Печетак утакмице Данска Аустралија

УОЧИ УТАКМИЦЕ…

Седми дан нам је донео мало мање ефикасне утакмице, у којима није било великих изненађења. Португалија је, теже него се очекивало, савладала Мароко голом фантастичног Роналда за 1:0, који је тиме постао најбољи стрелац једне европске репрезентације у историји. Од Уругваја се очекивала убедљивија победа, али је само Суарез успео да упише у стрелце. Истим резултатом је и Шпанија успела да савлада фанатични Иран, који се до примљеног гола само бранио, а онда био на прагу сензације, међутим ВАР је спасао „фурију“.

Јусуф Јурари Поулсен - Sputnik Србија
Перу 0 – 1 Данска: Јурари прво скривио пенал, а онда казнио промашај Перуа (фото)

Данас прве на терен излазе Данска и Аустралија. Иако противници нису атрактивне екипе, гледаћемо интересантну утакмицу. Данцима победа доноси сигуран пласман у осмину финала после победе на Перуом, а „кенгури“ после несрећног пораза од Француза, само победом остају у трци за нокаут фазу. Данци имају боље резултате него што им игра то показује. Дефинитвно знају да и поред тога сакупљају бодове. Против Перуа њих је донео Јурари, који је претходно скривио пенал за Перу, који није реализовао Куева. Ериксон на првом мечу није био на нивоу на ком уме, и ако не буде ни у данашњем, биће проблема за њих. Много ће зависити и од Шмајхела јуниора, који брани у јако доброј форми.

Пол Погба у продору - Sputnik Србија
Тешко и заслужено: „Триколори“ сјајном реакцијом Погбе до 2:1 (видео, фото)

Аустралија је по приказаној игри можда и фаворит за победу у овом мечу. Мораће од почетка да крене по три бода, за разлику од првог меча са Француском, кад је више пажње посвећивала одбрани. „Кенгури“ ће бити ти који ће морати да диктирају темпо игре и биће занимљиво гледати их у тој улози. Французима су успели да дају гол, из пенала, али и да се фантастично бране. Ако се нису емотивно истрошили, имаће добру прилику да закомпликују ситуацију у својој групи. Рајан је био одличан на голу у првој утакмици и ако понови такву партију, Данцима ће бити јако тешко да победе и обезбеде пролаз даље.

Иако и једнима и другима три бода много значе, нерешен резултат је овде најреалнији. Аустралија ће се ослањати на ветерана Кејхила, докле год буде имао снаге. Голова највероватније неће бити много, тако да ко га први постигне, биће веома близу вредној победи, која једнима значи наду а другима сјајан резулат и пролаз у даље.