1:0 Французи неубедљиви до 1/8 финала, Перу јако близу гола, Мбапе довољан за победу(фото)

© Sputnik / Владимир Астапкович / Уђи у базу фотографијаКилијан Мбапе слави гол на утакмици против Перуа
Килијан Мбапе слави гол на утакмици против Перуа - Sputnik Србија
Дан 8: Светско првенство у Русији. Утакмица другог кола Ц групе Француска – Перу. Стадион „Јекатеринбург арена“ у Јекатеринбургу.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90'+ Жиру изблокиран, лопта у корнеру.

86' Жути картон за Пола Погбу

82' Дембеле непрецизан са 12 метара, шутира поред гола.

74' Фарфан након центаршута Кариља шутира јако у спољни део мреже.

68' Још један опасан шут Адвинсуле ка голу Лориса.

61' Кариљо тик изнад пречке са двадесетак метара.

58' Оштар центаршут Кариља са десне стране, нико не успева да је закачи.

53' Слободан ударац за Французе са леве стране, на крају без опасности за голмана Перуа.

50' Фантастичан ударац Санчеза из другог плана са скоро 30 метара. Спољним делом ноге тик изван рашљи гола.

46' Почело је друго полувреме. Перу је на терен истрчао са два нова играча — Фарфан и Сантамарија заменили су Јотуна и Родригеза.

Перу и поред вођства Француза нимало слабија екипа на мечу. Утакмица је могла да има други резултатски ток, само да је Героро био прибранији у стопостотној шанси, непосредно пре него је Мбапе успео да затресе мрежу голмана Галесеа. Очекује нас још узбудљивији меч у наставку.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

43' Два шута Ернандеза, Галесе одличан на голу.

38' Французи у налету, још једна одлична шанса коју спречава голман Галесе, који до лопте стиже испред Гризмана.

34' ГОЛ! Мбапе доводи Француску у вођство. После стопостотне шансе за Перу, Француска брзо долази до шеснаестерца противника и уз мало среће лопта прелази голмана и долази до Мбапеа, коме није било тешко да постигне гол.

Погледајте како је Мбапе постигао свој „првенац“ на СП.

31' Гереро у стопостотној прилици за Перу

A post shared by FIFA World Cup (@fifaworldcup) on Jun 21, 2018 at 8:15am PDT

16' Шанса за Француску, шут директно у голмана

11' Прва прилика за Французе, Гризман искоса десно, шут поред гола

1' Почела је друга утакмица другог кола групе Ц између Француске и Перуа.

© Sputnik / Павел Лисицын / Уђи у базу фотографијаРепрезентативци Француске пред утакмицу против Перуа
Репрезентативци Француске пред утакмицу против Перуа  - Sputnik Србија
Репрезентативци Француске пред утакмицу против Перуа
© Sputnik / Владимир Астапкович / Уђи у базу фотографијаРепрезентативци Перуа пред утакмицу против Француске
Репрезентативци Перуа пред утакмицу против Француске - Sputnik Србија
Репрезентативци Перуа пред утакмицу против Француске
© REUTERS / Andrew CouldridgeПочетак меча Француска Перу
Почетак  меча Француска Перу - Sputnik Србија
Почетак меча Француска Перу

УОЧИ УТАКМИЦЕ…

Француска опет излази на терен. Сјајна екипа је мало разочарала у првој утакмици против Аустралије, иако су „галски петлови“ из ње изашли као победници. Екипа пуна светских звезда није играла како се очекивало. Три велика бода донео им је борбени Пол Погба. Имали су Французи лопту у ногама, играли добро око казненог простора „кенгура“, али фалило је убојитости, пас који ће одличног Гризмана или Мбапеа ставити у ситуацију да шутирају.

Пол Погба у продору - Sputnik Србија
Тешко и заслужено: „Триколори“ сјајном реакцијом Погбе до 2:1 (видео, фото)

Заиста имају екипу за висок пласман, али данас ће то морати да покажу и ефикаснијом игром. Дешам има одличан тим, какав би пожело сваки селектор, али као да у њему нешто шкрипи. Са друге стране ће имати борбени тим Перуа, који уме да кажњава сваку грешку. „Галски петлови“ ће кренути од првог минута ка голу противника. Од њих све зависи. Ако успеју да рано постигну гол, биће им много лакше да умећем свог фантастичног везног реда чувају лопту и прецизним пасовима у дубину угрожавају гол противника. То им је фалило у првој утакмици. Можда данас проради француска машина и пружи оно што од ње очекује цела нација. А то је брза, допадљива и ефикасна игра.

Јусуф Јурари Поулсен - Sputnik Србија
Перу 0 – 1 Данска: Јурари прво скривио пенал, а онда казнио промашај Перуа (фото)

Перу је имао добар први меч, који је на крају изгубио. Веома су борбени, брзи… Сјајно прелазе из фазе одбране у напад. Умеју да стварају шансе, али их не користе тако често. Уколико буди имали знања и среће да неку од првих искористе, могу да унесу много нервозе у игру противника. За тако нешто шансе јесу мале, јер Перуанци нису тим који често игра на првенствима света, немају много искуства, а делује као да немају ни много самопоуздања у игри. Барем у нападу, у дефанзиви се сналазе фантастично. Невероватно је са колико жеље бране свој гол. Врло често се цела екипа налази на својој половини терена.

​Французима ће бити тешко да пробију бедем, иако су апсолутни фаворити на овом мечу. Капитен Герера ће повести своје момке на мегдан бољем, у ком немају шта да изгубе. Њима је и сам пласман на првенство био остварење снова. Никакав притиска не осећају, а то их можда погура ка неком изненађењу.

Гледајући папир, овде је све јасно. Сигурна и убедљива победе Француске, али сваки дан сведочимо да лаких и сигурних победа нема. Без обзира на разлике у квалитету или реномеу екипа. Мораће Французи да се много озноје како би освојили бодове, а и да се чувају брзих контранапада. За прворазредно изненађење шансе су мале, али…