Храбра Костарика и пресрећни Бразил у 90'+, Кутињо и Нејмар за 2:0 (фото)

© Sputnik / Александр Кряжев / Уђи у базу фотографијаСлавље играча Бразила после победе над Костариком
Славље играча Бразила после победе над Костариком - Sputnik Србија
Дан 9: Светско првенство у Русији. Утакмица другог кола Е групе Бразил — Костарика. Стадион „Санкт Петербург“ у Санкт Петербургу.

94' ГОЛ! Сломљена храбра Костарика у судијској надокнади — Нејмар је успео да после много прилика ипак погоди 2:0

© Sputnik / Александр Кряжев / Уђи у базу фотографијаСлавље Бразила после гола Костарики
Славље Бразила после гола Костарики - Sputnik Србија
Славље Бразила после гола Костарики

91' ГОЛ! Пробијен зид Костарике… Кутињо врхом копачке са три-четири метра смешта лопту у мрежу

© Sputnik / Александр Кряжев / Уђи у базу фотографијаКутињо постиже гол
Кутињо постиже гол - Sputnik Србија
Кутињо постиже гол

81' Жути картон за Кутиња, више због приговора него због старта.

81' Жути картон добија Нејмар

81' ПРОМЕНА СУДИЈСКЕ ОДЛУКЕ након гледања ВАР-а, НЕМА ПЕНАЛА!

78' ПЕНАЛ ЗА БРАЗИЛ! Судија је одсвирао пенал, међутим после тога консултовао је ВАР.

72' После греше одбране Костарике, Нејмар непрецизан са двадесетак метара, мало преко пречке.

68' Измена у екипи Бразила — Фирмино уместо Паулиња.

© Sputnik / Александр Кряжев / Уђи у базу фотографијаГолман Костарике Кејлор Навас и бразилски нападач Нејмар
Голман Костарике Кејлор Навас и бразилски нападач Нејмар - Sputnik Србија
Голман Костарике Кејлор Навас и бразилски нападач Нејмар

59' Корнер за Костарику, кратко, на прву стативу, у наставку акције опасно пред голом Бразила

58' Кутињо један на један са Навасом, голман Костарике излази као победник.

56' Брза акција Бразила по десној страни, повратна на Нејмара који шутира преко гола.

50' Жесус главом погађа пречку

Жесток старт Бразилаца у другом полувремену, три изгледне шансе у једном нападу, Навас несавладив

48' Фаул Нејмара над голманом Костарике, Бразил опасан на почетку полувремена

46' Почело је друго полувреме.

Резултат који би славило пола Србије. Бразил држи лопту у ногама, Костарика се одлично брани и покушава да изненади контрама.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

45'+ Слободан ударац за Костарику са десне стране, прејак центаршут

41' Шут Марсела десном ногом са 17 метара, Навас сигуран

27' Најбоља шанса на утакмици! Кејлор Навас брани Нејмарову стопостотну шансу.

27' Ударац Марсела јако у мрежу Костарике, судија свира офсајд, нема гола.

Посед лопте 68% Бразил, 32% Костарика

13' Прва велика шанса за Костарику, одлична акција, повратна по земљи на 16 метара, добар шут, исто по земљи, али поред стативе.

© Алексей Даничев / Уђи у базу фотографијаРепрезентативци Бразила на мечу против Костарике
Репрезентативци Бразила на мечу против Костарике - Sputnik Србија
Репрезентативци Бразила на мечу против Костарике
© Sputnik / Евгения Новоженина / Уђи у базу фотографијаРепрезентативци Костарике на утакмици против Бразила
Репрезентативци Костарике на утакмици против Бразила - Sputnik Србија
Репрезентативци Костарике на утакмици против Бразила
© Sputnik / Александр Кряжев / Уђи у базу фотографијаПочетак меча
Почетак меча - Sputnik Србија
Почетак меча

1' Почела је прва утакмица другог кола Е групе Бразил — Костарика

УОЧИ УТАКМИЦЕ…

Фирминова реакција најбоље показуеј као се осећају и играчи и навијачи Бразила после утакмице - Sputnik Србија
Швајцарска шокирала Бразил! После 40 година „кариоке“ без победе на старту СП (видео,фото)

Прва утакмица дана доноси дуел између и даље првог фаворита групе Е — Бразила, и Костарике. У првом колу ове екипе нису оствариле жељене резултате. И док су Бразилу преко потребна 3 бода, ово дефинитивно није меч у ком би Костарика могла да се „вади“ због пораза од Србије.

Бразил је направио кикс у првом колу и ево му одличне прилике да се искупи. Међутим, у тиму „кариока“ се дефинитивно нешто чудно дешава. Откако је Тите на клупи, тим је променио чак 14 капитена, а сутра ће траку носити и петнаести — Тијаго Силва.

Са друге стране, Нејмар је прекјуче одшепао са тренинга, што је сасвим сигурно последица веома грубе игре Швајцараца сваки пут када би добио лопту, па је питање да ли ће се наћи у стартних једанаест, или ће ту бити Фирмињо или Коста. „Кариоке“ ће од самог почетка утакмице кренути агресивно ка голу Костарике, јер све осим 3 бода значило би удаљавање од пласмана у осмину финала.

Костарика је у дуелу са Србијом показала неколико лица, а чињеница да је најбољи играч ове репрезентације из Средње Америке голман Кејлор Навас говори да против Бразила, којем гори под ногама, немају чему да се надају, нити шта да траже. За разлику од прошлог Мундијала, на коме чак пет утакмица нису изгубили и испали су тек у четвртфиналу од Холандије, и то након једанаестераца, чини се да им је неки нерешен резултат у групи врхунац у Русији. Али, то се данас сасвим сигурно неће десити.

Све осим победе Бразила овде би било огромно изненађење, а и статистика говори све у прилог овој тврдњи. Од шест утакмица које је Костарика досад одиграла против „кариока“, свих шест је изгубила.

Потенцијалне стартне поставе

БРАЗИЛ:

• голман — Алисон
  • одбрана — Данило, Тијаго Силва, Миранда, Марсело
  • везни ред — Касемиро, Ренто Августо, Филипе Кутињо,
  • напад — Вилијан, Габријел Жезус, Нејмар (Фирмино)