„Мучење лопте“ Француза и звиждуци, Данци остварили циљ, чека их Хрватска (фото)

© Sputnik / Антон Денисов / Уђи у базу фотографијаДетаљ са меча Данска Француска
Детаљ са меча Данска Француска - Sputnik Србија
Дан 13: Светско првенство у Русији. Утакмица трећег кола Ц групе Данска — Француска. Стадион „Лужники“ у Москви.

Французи изгледа „воле“ резултат 0:0. На четири претходна првенства су бар једну утакмицу завршили тим резултатом. И сада им је бод обезбедио прво место у групи. Одиграли су тактички, нападали чешће, али опет нисмо видели оно што смо прижељкивали од Француза. Можда оно најбоље чувају за осмину финалу, коју нису тако лако обезбедили, иако им група није била претерано јака. Данци су, када су чули за дешавања на мечу Аустралија — Перу, такође „подигли ручну“. Остварили су велики успех, дошли до нокаут фазе у којој ће се састати са Хрватском.

82' Фекир покушава са 20 метара, одлично шутира али Шмајхел показује да је један од најбољих голмана на првенству.

Утакмицу групе Ц између Данске и Француске на стадиону „Лужники“ прати 78.011 гледалаца, што значи да су капацитети стадиона готово попуњени.

© Sputnik / Виталий Белоусов / Уђи у базу фотографијаНавијачица Француске пред меч
Навијачица Француске пред меч - Sputnik Србија
Навијачица Француске пред меч

74' Промашај Жируа након покушаја главом са неких 11 метара.

70' Шут Фекира са ивице шеснаестерца, непрецизно

59' Ериксен је шутирао са ивице шеснаестерца, али поред стативе.

Занимљивост: Данци ниједну од свих 18 утакмица које су одиграли на светским првенствима нису завршили резултатом 0:0.

46' Почело је друго полувреме.

Још једно лоше полувреме Француске. Не играју „триколори“ како могу, како умеју… Много су боља екипа од Данаца, али у завршници су без идеје. Малтене сваку акцију су покушали да заврше на индивидуални квалитет појединаца, продором или ударцем из даљине. Засад без резултата. Данци сигурни позади, успевају да одоле брзим Французима, а и нападају чим се укаже прилика.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45'+ Жути картон за Јоргенсена

39' Снажан ударац Гризмана, право у Шмајхела.

33' Осман Дембеле фантастично шутира са двадесетак метара искоса, лопта одлази лево од гола.

Посед лопте 71:29 у корист Француске.

29' Брза одлична контра Данаца по левој страни. Уследио је оштар центаршут по земљи, али Манданда некако први долази до лопте и отклања опасност.

Француска доминира тереном. Лопта у ногама је увек код њих, напада, убацује често у казнени простор, али досад без великих шанси, осим оног шута Жируа из 15. минута.

15' Жиру покушава са ивице шеснаестерца, погађа малтене рашље гола, али голман је избацује у корнер.

© REUTERS / Axel SchmidtШмајхел избацује лопту у корнер после одличног шута Жируа
Шмајхел избацује лопту у корнер после одличног шута Жируа - Sputnik Србија
Шмајхел избацује лопту у корнер после одличног шута Жируа

1' Почела је утакмица трећег кола групе Ц између Данске и Француске.

© REUTERS / /Gleb GaranichПочетак меча Данска - Аустралија
Почетак меча Данска - Аустралија - Sputnik Србија
Почетак меча Данска - Аустралија

УОЧИ УТАКМИЦЕ…

Килијан Мбапе слави гол на утакмици против Перуа - Sputnik Србија
1:0 Французи неубедљиви до 1/8 финала, Перу јако близу гола, Мбапе довољан за победу(фото)

У овом мечу гледаћемо још једну борбу за прво место у групи. Француска ако жели да га задржи, не сме да изгуби од Данске. А треба избећи и расположену Хрватску, која је баш демонстрирала снагу против Аргентине, тако да Французи неће смети много да калкулишу у овој утакмици. Оно што им одговара јесте и реми, тако да нису принуђени да срљају. Са оним што су показали досад, не смеју да буду задовољни. Имају одличне играче, покривени су на свим позицијама, али нешто не штима. Оно што је њима у овом тренутку најбитније — обезбедили су пласман за даље такмичење, и могу да се посвете побољшању општег утиска.

Гризман, Мбапе и Дембеле досад нису прорадили како се очекивало, и данас је прилика да покажу шта знају. За противника имају солидну Данску, и да би подигли самопоуздање, треба има победа. Њихове амбиције су велике, знају „триколори“ и како се освајају првенства, само још да заиграју како могу, и да уживамо у њиховој игри.

Жестока борба на терену у мечу Данска Аустралија - Sputnik Србија
1:1 ВАР, храбра Аустралија и сјајан гол Ериксена за поделу бодова (видео, фото)

Данци имају обавезу више. Иако су други, уколико у не освоје ни бод, морају да гледају шта на другом мечу ради Аустралија. То није оно што треба да их занима. Они ће свакако прво чувати гол, то је сигурно, а у нападу шта ураде. Играју чврсто, јако у дуелу, на голу им је одлични Каспер Шмајхел, и то им много значи. Нису без шанси, иако су објективно слабија селекција од Француза. Опет ће им напад зависти од расположења Кристијана Ериксена, који игра у животној форми. Не бриљирају на првенству, не постижу много голова.

Победа би донела много јер би избегли Хрватску, која у овом тренутку делује као превелики залогај за њих. Превише је калкулација, али оно што им сигурно обезбеђује пласман јесте бар један освојен бод. На томе ће и бити заснована игра Данаца.

Ово је одлична прилика да видимо Француску какву смо очекивали од почетка Мундијала. Јаку, брзу, која течном игром, брзим продорима по странама и лоптама у дубину за одличног Гризмана меље противника. Француску која диктира темпо, која држи лопту у свом поседу, која уме да врши пресинг. Француску од које би сви противници зазирали. То је слика коју њихови навијачи желе. Жели је сигурно и њихов селектор Дидије Дешам. Са друге страни, Данци нису екипа која је у овом мечу без шанси. Уколико им се пружи прилика и ако противник не подигне ниво игре у односу на претходне утакмице, имају чему да се надају. Аустралија им је показала како може да се игра против Француза. Мораће добро да се озноје, али им то можда отвори врата и даљег пласмана, до осмине финала СП, тако да се вреди помучити. Тога су свесни и сами. А најаве говоре да Француска неће изаћи у најјачем саставу, што мало појачава шансе Данаца.