0:1 Сенегалци тужни, али уздигнуте главе напуштају Русију, прецизна Колумбија слави (фото)

© REUTERS / Carlos Garcia RawlinsМина прославља погодак против Сенегала, који можда буде злата вредан за Колумбијце
Мина прославља погодак против Сенегала, који можда буде злата вредан за Колумбијце - Sputnik Србија
Светско првенство у Русији. Утакмица трећег кола Х групе Сенегал — Колумбија. Стадион „Самара арена“ у Самари.

Сенегал мало бољи, Колумбија прецизнија — довољно да у наставку такмичења гледамо „кафетеросе“, док остајемо без афричких представника у нокаут фази. Из групе даље иде и срећни Јапан, које је фер-плеј, и поред пораза од Пољске, спасао испадања у групној фази такмичења.

Покушали су Сенегалци од почетка да наметну свој ритам. Заиграли добро, стварали шансе, ломили Колумбијце, који нису били на нивоу прошле утакмице против Пољске, када су доминирали на терену, али су успевали да солидно затварају прилаз свом голу. У томе су им мало помогли и промашаји Сенегалаца у завршници акција. Постигли су гол после прекида, сјајно је реаговао главом Мина, и постигао погодак злата вредан за своју екипу. Тада су Сенегалци кренули на све или ништа. Били су веома близу изједначења, али нису успели да затресу мрежу противника. У наставку се Колумбија боље поставила и успевала да одбије све нападе, да би на крају прославила пласман у осмину финала, сасвим заслужено, иако Сенегал има за чим да жали и тугује. Опраштамо се од екипе која је много показала у ове три утакмице — велику борбу, модеран приступ фудбалу, и заиста је штета што их нећемо гледати у наставку такмичења.

КРАЈ УТАКМИЦЕ! Резултат на крају Сенегал 0 — Колумбија.

© SputnikЈери Мина, стрелац јединог гола на утакмици, након победе над Сенегалом
Јери Мина, стрелац јединог гола на утакмици, након победе над Сенегалом - Sputnik Србија
Јери Мина, стрелац јединог гола на утакмици, након победе над Сенегалом

Уколико остану овакви резултати на обе утакмице, Јапан иде даље са другог места због правила о фер-плеју, односно због мањег броја зарађених жутих картона. Колумбија иде са првог места.

79' Исмаила Сар из прве небу под облаке.

© REUTERS / Carlos Garcia RawlinsПрослава гола Колумбијаца против Сенегала
Прослава гола Колумбијаца против Сенегала - Sputnik Србија
Прослава гола Колумбијаца против Сенегала

75' ГОЛ! Јери Мина после сјајног скока са 6 метара шаље лопту у мрежу Сенегала.

Колумбија мора боље ако жели пласман у осмину финала. Сенегaл је конкретнији, опаснији и ближи голу. Гледаћемо јуриш ка голу Сенегала у наставку игре, али то може лако да кошта Колумбију примљеног гола.

56' Исмаила Сар пролази по десној страни и центрира, али нема тамо никог од његових саиграча да дохвати ту лопту.

51' Нијанг добија жути картон, што значи да ће пропустити наредну утакмицу уколико се Сенегал пласира у осмину финала.

46' Почело је друго полувреме, резултат је и даље 0:0

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45' Мохика добија жути картон.

36' Слободан ударац за Сенегал са тридесетак метара. Кратка комбинација, али шут завршава изнад гола.

31' Хамес Родригез неће моћи да настави, мења га Муријел.

28' Неколико удараца Сенегала ка голу Колумбије, али ниједан није представљао већу опасност по Оспину.

21' Слободан ударац за Сенегал, са 30 метара, једва долази до голмана који лако хвата лопту.

18' Мажић одмахује руком, нема пенала за Сенегал.

© REUTERS / David GrayМажић објашњава Идриси Гају да није било прекршаја за најстрожу казну
Мажић објашњава Идриси Гају да није било прекршаја за најстрожу казну - Sputnik Србија
Мажић објашњава Идриси Гају да није било прекршаја за најстрожу казну

18' Мажић консултује ВАР.

17' ПЕНАЛ ЗА СЕНЕГАЛ!

12' Слободан ударац за Колумбију са двадесетак метара, у десни голманов угао, жабица, али избацује је голман у корнер.

Ово је друга утакмица Светског првенства у Русији на којој је главни судија Милорад Мажић.

1' Почиње утакмица трећег кола групе Х између Сенегала и Колумбије.

УОЧИ УТАКМИЦЕ…

Док је нама и даље главна вест да је Србија изгубила од Бразила и завршила своју руску бајку, Светско првенство се наставља. Поред Србије, која је јефтиним головима поражена од Бразила, гледали смо још и сјајну Костарику, којој је одлична игра била довољна само за реми, 2-2 против зреле и врло добре Швајцарске. Пре тога смо видели убедљиву победу Шведске над Мексиком (3:0), као и највећу сензацију на Светском првенству — победу Јужне Кореје над актуелним шампионом Немачком, која је завршила своје учешће већ у групној фази, први пут након 80 година.

Славље Сенегалца - Sputnik Србија
Пао још један фаворит: Сенегал афрички понос (фото)

Данас гледамо нове борбе. Од 16 часова у другом мечу групе Х водиће се жестока борба за пласман у осмину финала између одличног Сенегала и сјајне Колумбије. Сенегалци су приказали највише од свих афричких екипа. Играју брз и модеран фудбал, што и не чуди јер им добар део екипе игра у Премијер лиги. Прошли пут кад су били на Светском првенству 2002. године, стигли су до четвртфинала, и ту их је тек после продужетака зауставила тада моћна репрезентација Турске.

Селектор Алу Сисе највише се узда у сјајног нападача Ливерпула Садија Манеа. Сенегал има четири бода, као и Јапан, и покушаће да освоји макар један како би отишао у нокаут фазу такмичења.

Прослава гола Колумбијаца - Sputnik Србија
Пољаци послати кући са мрежом пуном голова, Колумбија рутински до 3:0 (фото)

Колумбија није у првом мечу имала среће, али је у прошлој утакмици декласирала Пољску са 3:0 и приказала фантастичан фудбал. Како не би гледали шта се дешава у другој утакмици, „кафетеросима" одговара само победа. Фалкао је почео да погађа. То је оно што је њима у овом тренутку најбитније. Играју веома брзо, борбено и течно. Против мотивисаних Сенегалаца мораће да понове игру са меча са Пољацима. На голу имају одличног Оспину, који брани у сјајној форми, и то ће им улити много сигурности у игри.

Квадрадо је био носилац игре против Пољске, па се исто од њега очекује и у данашњој утакмици, наравно, уз фантастичног Фалкаа.

Нема сумње да ћемо гледати одличну утакмицу са много трчања, центаршутева са крила и шутева са дистанци. Прекиди би могли да буду јача страна Колумбијцима. Лопта ће такође бити више у ногама представника Јужне Америке, док ће Сенегал покушавати брзим транзицијама и контранападима да угрози гол Оспине. Чека нас узбудљив меч, који ће бити неизвестан до самог краја.

Стадион „Самара арена“, на коме се игра ова утакмица, један је од нових стадиона и изграђен је за СП. Инспирисан је свемиром, као део традиције региона у ком је развијена космонаутика. Први гол на овом стадиону дао је наш репрезентативац Александар Коларов, који је тим поводом на поклон добио „ладу“. Како изгледа ово здање, чији је капацитет 44.807 гледалаца, погледајте у видеу од 360°:

За све оне који неће имати прилику да посете Русију, припремили смо водич кроз Самару, град науке, свемира, трговаца и „частушки“.