Звездин повратак у елиту Европе: Велики бод против Наполија (фото)

© Tanjug / Zoran ŽestićЛига шампиона: Црвена звезда - Наполи
Лига шампиона: Црвена звезда - Наполи - Sputnik Србија
Црвена звезда је била храбра, борбена и стрпљива у својој премијерној утакмици у Лиги шампиона, а први бод у елити освојила је после ремија с Наполијем, резултатом 0:0.

Осим бода Црвена звезда је добила и додатних 900.000 евра колико УЕФА плаћа екипама које одиграју нерешено.

Иако су многи мислили да ће црвено-бели бити „канта за напуцавање“ у Лиги шампиона, то не да се није догодило, већ су Београђани оставили сасвим солидан утисак, иако су се грчевито бранили у већем делу утакмице и било је више него јасно да им је стратегија била да не изгубе, пренео је Б92.

© Tanjug / Zoran ŽestićНавијачи на утакмици Лиге шампиона између Црвене звезде и Наполија
Навијачи на утакмици Лиге шампиона између Црвене звезде и Наполија - Sputnik Србија
Навијачи на утакмици Лиге шампиона између Црвене звезде и Наполија

Карло Анчелоти, тренер Наполија, који је Црвену звезду назвао „фасцинантним аутсајдером“ у групи Ц Лиге шампиона, одлучио је да утакмицу на стадиону „Рајко Митић“ почне без Мертенса и Хамшика, који су остали на клупи, као и без Николе Максимовића, бившег фудбалера Црвене звезде.

Ни Владан Милојевић пре утакмице није имао намеру да се „брутално“ брани, па је меч почео са Беном, Марином, Боаћијем и Чаушићем. Ебисилио је остао на клупи, док Кафуу уопште није био у протоколу за утакмицу.

Црвено-бели су, ипак, у првом полувремену били инфериорни, тешко су долазили до лопте и углавном су играли на својој половини. Када би и успели да пређу на половину ривала или би губили лопту или би се напад завршио прилично безопасно за гостујућег голмана Оспину. За разлику од њега који није имао посла у првом полувремену, осим да испрати пар шутева углавном поред гола, голман Црвене звезде Милан Борјан је пар пута одлично интервенисао, углавном испред изузетно опасног Милика, па је захваљујући њему на полувремену било 0:0.

Лига шампиона: Црвена звезда - Наполи

У првом наврату зауставио је Миликов шут из близине, а затим му је и скинуо лопту с главе после сјајног центаршута Руија.

Наполи је, ипак, најближи био голу у 18. минуту када је Инсиње погодио пречку.

У 68. минуту Каљехон је био у сјајној позицији да промени резултат, али је Родић интервенисао и у последњем тренутку спречио лопту да оде у мрежу.