Дебакл Црвене звезда против Ливерпула (фото)

© AP Photo / Jon SuperШаћири и Марин у акцији
Шаћири и Марин у акцији - Sputnik Србија
Фудбалери Црвене звезде доживели су још један убедљив пораз у Лиги шампиона, пошто је на "Енфилду" Ливерпул био бољи резултатом 4:0.

"Црвено-бели" су одиграли боље него против Пари Сен Жермена пре неколико недеља, али су осетили сву моћ енглеског представника који је прошле сезоне играо финале, а и ове је један од фаворита за освајање трофеја, пренео је Б92.

Српски шампион је доживео други пораз у трећем голу групе Ц и налази се на последњем месту са једним бодом и гол разликом 1:10, иза Парижана који имају четири бода.

Испред су Наполи са 5 и Ливерпул који је скупио шест.

Утакмица на чувеном "Енфилду" почела је изненађујуће за домаће навијаче јер су играчи Звезде изашли веома храбро и напали противника високо. Покушавали су играчи Владана Милојевића да у свакој могућој ситуацији врше пресинг, што им се исплатило у уводном делу меча.

© AP Photo / Jon SuperБен Набухан и Ван Дијк у акцији
Бен Набухан и Ван Дијк у акцији - Sputnik Србија
Бен Набухан и Ван Дијк у акцији

"Црвени" нису успевали да се повежу на почетку и било је јасно да је српски шампион имао много храбрији и одлучнији приступ него у Паризу када је доживео дебакл, посебно пошто је Милан Борјан спречио Мохамеда Салаха да постигне гол.

Међутим, био је потребан само један тренутак да Ливерпул преокрене ситуацију на терену у своју корист и он се догодио у 20. минуту.

После изгубљене лопте Лоренца Ебесилија на средини терена није било спаса — Џердан Шаћири је проиграо Ендруа Робертсона на левој страни, овај вратио савршену повратну лопту на пенал до Роберта Фирмина. Бразилац је примио, заломио на леву нову, а онда уз мало среће затресао мрежу Звезде.

Велике екипе попут ове Јиргена Клопа кажњавају и најмању грешку, што су осетили "Црвено-бели" на својој кожи, па је следећих десетак минута прошло потпуно у знаку домаћих. После тога је ритам почео да опада и, када се чинило да ће српски шампион на одмор са голом минуса, нови пад концентрације довео је до тога да се прими још један.