Преокретом у Хумској Партизан са предношћу иде у Норвешку

Фудбалери Партизана су у плеј-офу квалификација за Лигу Европе победили норвешки Молде резултатом 2:1.

Молде је повео у 44. минуту голом Болија, који је десетак минута раније ушао у игру уместо повређеног Кнутсона.

Партизан је изједначио практично већ у следећем нападу, голом Суме у првом минуту надокнаде првог дела утакмице.

Коначан резултат поставио је Зоран Тошић у 84. минуту након одличне акције и неколико пасова играча Партизана у шеснаестерцу норвешке екипе.

Могао је Партизан и до убедљивије победе, јер је при резултату 1:1 Јапанац Асано у 79. минуту са пет метара промашио празан гол.

Реванш се игра за седам дана у Норвешкој.

Меч у Хумској обележило је и неколико хиљада дечака и девојчица, који су гледали утакмицу српског и норвешког тима. Наиме, Партизан је због одлуке УЕФА требало да игра против Молдеа пред празним трибинама, али је европска кућа фудбала прихватила молбу црно-белих да дозволи да на трибинама у Хумској буду чланови омладинских школа српских клубова.