Жилави Доминиканци поклекли пред Милсом и „бумерсима“ (видео)

© Фото : fiba.basketballРепрезентативац Аустралије Пети Милс у контри на мечу против Доминиканске Републике
Репрезентативац Аустралије Пети Милс у контри на мечу против Доминиканске Републике - Sputnik Србија
Доминиканска Република није успела да направи нову сензацију и победи репрезентацију Аустралије у првом колу групе К, и поред сјајне борбе током целог меча. Коначан резултат 82-76.

„Бумерси“ су ишчупали и четврту победу на Мундобаскету у Кини теже него што се предвиђало.

Фантастична одбрана Доминиканске Републике донела јој је само минус два на полувремену, а приморала је „кенгуре“ на велики број изгубљених лопти.

Кључни моменат је вероватно била тројка Петија Милса на осам и по минута до краја, при резултату 61-56, након које је Доминиканцима мало пала концентрација, па су дозволили да Аустралија дође и до двоцифрене разлике. „Бумерси“ су после тога рутински привели утакмицу крају.

Најбољи играч у тиму Аустралије био је Пети Милс, са 19 поена, четири скока и девет асистенција. Пратили су га Крис Голдинг са 15, Џок Лендејл са 13 и Ерон Бејнс са 10 поена и пет скокова.

У пораженој репрезентацији највише су се истакли Илој Варгас са 16 поена и седам скокова, Виктор Лиз са 14 и Ригоберто Мендоза са 12 поена. Двоцифрен је био и Јулис Баез, који је додао 10 поена.

„Одиграли смо добро 35 минута, али смо попустили на крају утакмице. Ушли смо у меч са много енергије, али нам је понестало гаса“, рекао је после утакмице доминикански репрезентативац Илој Варгас.

„Морамо да наставимо да се боримо. Наш циљ су, очигледно, Олимпијске игре. Моја земља се никад није пласирала на Олимпијаду и ово је наша шанса да је тамо одведемо“, додао је разочарани Варгас.