Аргентина силовитом игром и убедљивом победом заказала четвртфинале са Србијом (видео)

© Фото : fiba.basketballРепрезентативци Аргентине пред меч с Пољацима
Репрезентативци Аргентине пред меч с Пољацима - Sputnik Србија
Кошаркаши Аргентине победили су Пољску у директном дуелу за прво место групе И убедљивим резултатом 91:65 и као лидери уз свих пет тријумфа прошли су у четвртфинале. Тамо ће се састати са селекцијом Србије.

Са друге стране, Пољаци су уз 4-1 завршили на другом месту и у борби за полуфинале играће против Шпаније, преноси „Спорт клуб“.

„Гаучоси“ су од старта утакмице наметнули ритам и, осим минималног вођства Пољске 5:4, све време су држали предност. Већ на почетку друге четвртине Аргентина је стекла двоцифрену предност и од тада ју је само увећавала из минута у минут.

Посебно доминантну партију Аргентинци су приказали у трећем периоду, кад су направили серију 24:2 за највећих +31 (70:39).

Најефикаснији у победничком тиму био је Луис Скола са 21 поеном, уз шест скокова. Маркос Делија имао је 12 поена, а Николас Брусино 10.

У редовима Пољака, Еј-Џеј Слотер уписао је 16 поена, док је Марол Грушецки имао 11 поена.