Порторико — Италија: „Азури“ после -27 до победе у продужетку (видео)

© Фото : fiba.basketballДетаљ са утакмице Италија - Порторико
Детаљ са утакмице Италија - Порторико - Sputnik Србија
Репрезентација Италије савладала је Порторико резултатом 94:89 после продужетка.

Када су репрезентације истрчале на паркет, било је очигледно да само једна екипа има жељу да игра и победи у данашњој утакмици без резултатског значаја. Италијани су изгледали исцрпљено и безвољно све време, а на паузу су отишли са -20.

Међутим, „азури“ су успели да стигну предност од 26 разлике и поведу са чак 7 поена више, али се ни Порторико није предао, па је утакмица, која није обећавала, отишла у продужетке. У додатних пет минута, Италијани су највише са линије за слободна бацања успели да стигну до победе.

Ни једна ни друга репрезентација више немају шансе да се директно пласирају на Олимпијске игре, већ ће карту за Токио тражити на квалификационом турниру.

Најбољи од играча у плавим дресовима био је Марко Белинели, са 27 постигнутих поена. Није много заостајао ни Данило Галинари, који је убацио 22. Обојица су играли близу 40 минута.

Без минутаже у редовима „азура“ били су Луиђи Датоме, Алесандро Ђентиле и Лука Витали, док је селектор Порторика искористио свих 12 играча.

У пораженој екипи најефикаснији је био Реналдо Балкман са 14 поена. Браун и Родригез додали су по 13, а двоцифрен је био још и Давид Уертас, са 11 поена.